Un sfat va rog...

Cum ne putem vindeca singuri

Un sfat va rog...

Mesajde Mihaela_23 » Joi, Oct 29 2009 9:35 pm

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Am o scolioza grava, care nu a fost vazuta in timpul copilariei, iar atunci cand am descoperit-o era prea tarziu sa se mai faca ceva. Ce pot sa fac? Va rog un sfat.

Cu multumiri si cu iubire :angel8
Mihaela_23.
Mihaela_23

Mesajde ady_laur99 » Vin, Oct 30 2009 8:13 am

Niciodata nu este prea tarziu.
    - lucreaza si te roaga
    - mergi pe drumul luminii
    - comportate ca un om sanatos
    - traieste ca un om sanatos
    - gandeste ca un om sanatos
    - esti o fiica a universului, nu uita acest lucru
Fie ca sanatatea perfecta sa fie mereu cu tine!

Pace si iubire
:hello3
ady_laur99

Multumire

Mesajde Mihaela_23 » Vin, Oct 30 2009 12:00 pm

Iti multumesc pentru raspuns! :angel17
Mihaela_23

Mesajde Doina Consuela » Vin, Oct 30 2009 3:09 pm

Draga Mihaela,

Subscriu la cele scrise de Ady, cu mentiunea de a incepe prin a te iubi pe tine (neconditionat) si a respira constient (inspir pe nas si expir pe gura) pentru a permite Luminii Christice sa patrunda in fiecare celula a corpului tau si in acelasi timp sa te invaluie. Totul cu incredere deplina in CINE ESTI TU = DIVINITATE INTRUPATA. Respira in acest fel, cat de des poti, si lasa energiile cosmice sa curga, doar sa curga si ai sa vezi singura rezultatele.

Cu iubire infinita,
Doina Consuela :angel8
Doina Consuela

Mesajde Mihaela_23 » Vin, Oct 30 2009 5:28 pm

Iti multumesc, Doina Consuela, pentru sfaturile tale. Iti multumesc ca te-ai gandit la mine. :love36
Mihaela_23

Mesajde mszavai » Sâm, Oct 31 2009 2:59 am

Imagine

Scumpa Mihaela, la sfaturile pe care le-ai primit deja eu as mai adauga:

Spune ori de cate ori ai ocazia urmatoarea afirmatie si simte cu toata puterea ta ceea ce spui:

MULTUMESC, DUMNEZEU/UNIVERS/CREATOR, PENTRU VINDECARE! MULTUMESC PENTRU CA SUNT DEJA VINDECATA!

Facand lucrul acesta literalmente te muti dintr-o realitate in care esti in dezechilibru (bolnava) - o relitate a lipsei - intr-o realitatea a Abundentei, in care DEJA ESTI SANATOASA, in care Universul deja a raspuns cererii tale!

Imagine

Iar in mod practic iti poti folosi mainile, punand palmele pe locul bolnav (degetele de la maini trebuie sa fie impreunate, iar picioarele sa nu se atinga intre ele). Este dovedit stiintific ca palmele, spre deosebire de restul corpului emit o altfel de energie si anume raze infrarosii cu lungime de unda lunga “departata de rosu”. Pe acest principiu se bazeaza si saunele moderne cu infrarosii de unda lunga.

Insanatosire grabnica si Abundenta Divina iti doresc!!!

Cu iubire,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde Ramona Feraru » Sâm, Oct 31 2009 3:07 am

Hello ingeras,

Si eu aveam aceeasi problema. Alaturi de altele mai mult sau mai putin legate intre ele (sciatica, rigiditate vertebrala etc). Eu sunt indragostita de dans, asa ca iti dai seama ce conditionata ma simteam si cat de nefericita eram.

Dar si eu am facut ce spune Ady. M-am comportat ca un om sanatos. Ba chiar imi mangaiam corpul si ma sarutam si imbratisam cu convingerea ca, sub puterea iubirii mele fata de el, corpul meu se va modifica in asa fel incat sa se vindece. Mai faceam niste exercitii de stretching din cand in cand si... dansam in voie.

A functionat!! :yahoo De fapt iubirea functioneaza mereu. :love36

Partea cu respiratul insa nu o stiam. Ii multumesc Doinei Consuela :bear Realizez acum ca respir total gresit, va trebui sa ma corectez.

Iubire si lumina!
Ramona Feraru

Mesajde mszavai » Sâm, Oct 31 2009 9:35 pm

Mihaela_23 scrie:Iti multumesc, Ramona, pentru sfat. :angel8

Iti multumesc, Monika :angel8 !!!!!!!!!!!!! O sa incerc ce m-ai sfatuit. Dar sa sti ca eu nu m-am considerat niciodata bolnava, intotdeauna am socotit ca nu am nici un defect. Dar acum este dureros si sunt chestii pe care nu le mai pot face.

Cu multa iubire, Mihaela_23 :angel17
mszavai
Site Admin

Mesajde Doina Consuela » Mie, Noi 04 2009 12:01 am

Dragele mele Mihaela si Ramona,

Problema respiratiei este foarte importanta. Prin respiratie - pe pilot automat - doar traim. Eu m-am referit la respiratia constienta. Atunci cand respiram normal si fiecare in ritmul nostru, luam din eter acele particUle de lumina christica (prana) care sunt esenta vietii. Atunci cand respiram constient, ne conectam la divinitatea noastra din inima noastra sacra (care se afla in spatele timusului), iar cantitatea de lumina (prana) pe care o preluam prin respiratie creste. Daca o mai si vizualizam cum ne umple corpul si se expandeaza in univers si in pamant, atunci noi devenim acea LUMINA DIVINA. :angel8

Prin aceasta respiratie ne armonizam toate cele 4 corpuri (fizic, mental, emotional si spiritual) si ne armonizam cu intreaga creatie divina. Cu alte cuvinte ne conectam direct la sursa Dumnezeu = Lumina = Iubire. :angel8 Corect, se inspira cat mai profund pe nas, se retine inspiratia cateva secunde si se expira puternic pe gura. Vizualizati acea lumina cum intra prin varful capului, trece prin timus, coboara prin coloana si intra in pamant si in acelasi timp va umple corpul si o expandati cat puteti voi de mult. Nu uitati: Lumina = Dumnezeu = Iubire. Foarte important este sa si SIMTITI cum primiti si daruiti aceasta iubire. Am simtit sa fac aceasta precizare pentru ca Ramona a spus ca ea respira gresit. Atata timp cat esti in viata, nu cred ca ai respirat gresit, draga Ramona. :yahoo

Va imbratisez si va infasor in lumina si iubire infinita.

Cu mult drag,
Doina Consuela :love36
Doina Consuela

Mesajde spirit_of_nature » Vin, Oct 22 2010 11:37 am

Buna,

Si eu am fost diagnosticata anul acesta cu o scolioza severa insa Dumnezeu mi-a scos in cale un om minunat care m-a vindecat cu ajutorul Terapiei Bowen. Dupa 10 sedinte coloana mi s-a indreptat si nu numai, o multitudine de efecte benefice a avut aceasta terapie. Pentru cei care nu au auzit de aceasta terapie gasiti informatii pe http://www.bowtech.ro/.

Va doresc multa sanatate la toti, pace si lumina! :angel8

Flori :curcubeu:
spirit_of_nature

Mesajde Mihaela_23 » Mie, Oct 27 2010 8:40 pm

Iti multumesc foerte mult pentru sfat, Flori.
Mihaela_23

Înapoi la Vindecare