Experiente personale

Discuții pe teme de metafizică și ezoterism

Mesajde maimultdecatcristina » Vin, Noi 23 2012 11:25 pm

Minunat, Doamne, ce poate face IUBIREA si spun acest lucru pentru ca am trait si eu o experienta minunata cand tatal meu "a plecat". :angel8
maimultdecatcristina

Trairi

Mesajde maimultdecatcristina » Dum, Noi 25 2012 1:40 pm

Doresc sa va impartasesc cateva trairi profunde pe care imi e dat sa le percep.

Viata
Ieri dupa amiaza am hotarat sa dorm putin, deoarece urma sa merg seara la serviciu. Am dormit vreo ora, dupa ce m-am trezit si inca aveam ochii inchisi, mi-a aparut in fata ochilor un "ecran" (nu se vedea ecranul, dar asa pot explica pentru ca nu era incadrat, era rosu tot in fata mea) de culoare rosie vie si pe mijlocul ei urcau 2 spirale care se intrepatrundeau si isi schimbau culorile in verde, galben, mov, albastru... erau asa de minunate pentru ca erau culori vii.

Pasarea Feonix
Azi noapte, fiind la serviciu pe la 2.30 am inchis ochii, multumind Bunului Dumnezeu pentru TOT ca s-a petrecut in ziua care a trecut.

Mi-am rugat sufletul sa se manifeste cum doreste el si ma intrebam oare ce se afla in el. Deodata in fata ochilor a aparut un cer senin cu un soare mare, ca aveam impresia ca ajunge pana la Pamant si minunata pasare Feonix care isi lua incet si gratios zborul spre soare. O pasare uriasa pot spune, dar de o frumusete cum nu se poate descrie in cuvinte; batea din aripi incet si din coada ei cadeau picaturi de foc. Toate culorile erau foarte vii, intense si foarte frumoase.

Aceasta stare m-a facut sa simt SPERANTA si m-a impresionat pana la lacrimi, cred ca puteam sa plang in hohote de fericire. :crybaby2
maimultdecatcristina

2 Copii

Mesajde maimultdecatcristina » Mar, Noi 27 2012 1:05 pm

Doresc sa va relatez 2 intamplari legate de 2 copii straini mie.

In primavara aceasta am fost la un magazin pentru a face cateva cumparaturi si in timp ce stateam la rand pentru a-mi cantari produsele, s-a apropiat de mine un baietel blond cam de vreo 2 anisori spunandu-mi MAMA. M-am uitat mirata la el, am zambit; in spatele lui era tatal copilului si parca ii era putin rusine ca baietelul mi-a zis MAMA si s-a comportat intr-un fel de parca nu l-a auzit, dar copilul insista si imi mai spune o data asa. Eu iar zambesc, tatal din nou nu-l baga in seama, copilul il trage de mana si ii spune: uite pe mami, atunci tatal ii spune ca eu sunt mama lui, dar copilul insista: ba e mami. Atunci l-am mangaiat pe caput si i-am spus ca desi mi-ar fi placut sa fiu mama lui, eu sunt mama unui alt baiat. Vreau sa va spun ca nu am vazut acesti oameni niciodata pana atunci si nici de atunci, m-a impresionat pana la lacrimi acest puiut de om.

A doua intamplare a fost acum in toamna in urma cu vreo o luna, cand am mers cu sotul meu la un centru comercial pentru cumparaturi si uitandu-ma la niste produse a venit un baietel in varsta de vreo 2 - 3 anisori si m-a luat de mana spunandu-mi MAMA (pe moment eu nu am bagat de seama ca langa mine se mai afla o femeie care se uita si ea la produsele din raft). Femeia de langa mine s-a rusinat putin si a luat copilul de manuta si i-a spus; nu, nu, eu sunt mama! In urma acestei experiente am ramas din nou profund marcata pana la lacrimi.

Voua vi s-au intamplat astfel de experiente? :love36
maimultdecatcristina

Anterior

Înapoi la Metafizică și ezoterism