Desanca Nicolai

Discuții pe teme de metafizică și ezoterism

Desanca Nicolai

Mesajde DARA » Mar, Dec 25 2007 2:36 pm

Imagine

Am cunoscut o doamna minunata, Doamna Desanca Nicolai din Arad (datorita dansei sunt acum aici cu voi...) care fiindca vindeca oameni dati afara din spitale, vedea lucruri de Acasa si multe altele... semenii au catalogat-o drept “o nebuna sectanta”, (probabil pentru ca nu cerea bani si favoruri si mereu ne spunea ca cea mai mare rasplata a ei este sa ne iubim, sa il iubim pe Dumnezeu si pe Iisus Christos mai mult decat viata...). Mereu era inconjurata de oameni, de sute pe zi, inclusiv din strainatate, dar asta nu “dadea bine”, asfel ca i s-au fabricat tot felul de scenarii (de catre mass media, primaria orasului, preoti, medici). Am fost acolo cand a venit televiziunea sa constate, tatal meu a raspuns la tot felul de intrebari, s-au comportat admirabil. Insa cand ne-am uitat la tv la stiri totul era rastalmacit, tata nu aparea (pentru ca spunea adevarul), in schimb au fost dati pe post acei semeni care prezentau anumite handicapuri si paralel altii care spuneau ca noi acolo vedem ingeri, avem revelatii…. In final, probabil ca banuiti ce concluzie s-a tras… Eu de atunci nu mai cred in stirile de la tv.

Si astazi, in diferite cercuri in care ma duc, cercuri cu oameni deschisi din punct de vedere spiritual (unii maestrii, altii profesori de reiki, tehnica radianta, radiestezie, etc.), daca pomenesc numele Doamnei sar ca arsi si ma privesc ciudat. Oare de ce? N-am inteles niciodata. Sunt oameni care nu au avut timp “pretiosul lor timp de a numara banii cursantilor”, nici macar sa se documenteze personal, la fata locului, sa simta vibratia de acolo, dar “arunca piatra" doar pentru ca au auzit ei, de la unul sau altul. Oamenii au spus despre Doamna ca este intruparea Duhului Sfant (desi Dansa mereu se ruga de ei sa nu spuna nimic despre ea care nu este decat un canal prin care aduce lumina de la Tatal Creator…). Spre finalul sederii in 3 D au biruit oamenii si a ramas ca era Duhul Sfant. Totusi, v-ati intrebat…, de ce mereu in biserici preotii ne spun, cand vine vorba despre Sfanta Treime, ca Duhul Sfant este o persoana (desi simbolic este reprezentata prin porumbelul alb). Mereu se spune… "in persoana Duhului Sfant"!

Oare pe cine ar deranja, daca a treia persoana a Sfintei Treimi, ar fi femeie? In esenta este vorba despre iubirea divina, Tatal, Fiul si… Mama (Sfantul Duh, Mangaietorul, datatorul de viata, de iubire si de pace). Noi, din Biblie, nu cunoastem alt personaj feminin (in afara de Sfinte…), decat pe Fecioara Maria, mama Mantuitorului Iisus Christos, dar in icoane, in biserici (mai ales in cele Catolice…, care au iconografia mai plina de viata si mai bine reprezentata), apar doua personaje feminine, distincte, alaturi de Iisus – o femeie invesmantata in culori mai sobre si care are si capul acoperit in intregime, si o alta cu parul desfacut pe spate, imbracata in alb si albastru, dar care are inscriptionat tot litera “M”…, nu este de la Maria (mama lui Iisus), ci inseamna Mesia (unsul, alesul…). Ce daca este femeie? Avand in vedere ca Era Varsatorului de Lumina, este aici, este si cealalta jumatate (manifestare), a Mantuitorului Iisus, jumatatea feminina (aspectul feminin) al sau, pentru a forma Unicitatea. Ganditi-va si la ponegrirea Mariei Magdalena, la scandalul iscat printre prelati, de cartea Codul lui Da Vinci… argumentand ca ce mare pacat, ce blasfemie, sa spui ca Iisus ar fi avut un copil!

Dar de ce? Oare copii, nu sunt cel mai sfant si pretios dar, primit de la Divinitate, de catre oameni? Apoi Iisus a fost suta la suta Dumnezeu, dar si om, iar El de aceea a venit acum 2000 de ani, sa aduca lumina si iubirea in noi, sa ne invete dumnezeirea, sa ne impace cu Tatal, cu care Una suntem!

Imi cer iertare voua, tuturor daca v-am tulburat, dar eu acolo in Templul de pe strada Porumbitei, nr. 23, din Arad… am renascut. Am fost diagnosticata cu cancer, doctorii ma pasau de la unul la celalalt, iar astazi sunt acum aici cu voi. De fiecare data cand plecam din bratele Doamnei Minunate, simteam ca imi vine sa-i sarut pe toti trecatorii din drumul meu, sa-i strang in brate si sa le spun tuturor cat de mult ii iubesc! Dansa ne lua in brate (asa cum face mama, cand isi revede copii) si ne iubea neconditionat, indiferent daca eram transpirati, prafuiti, murdari, tuciurii, sau mai stiu eu cum…

Mereu ne astepta cu daruri, cu flori, lumanari, iconite cu Isus, prajituri (uneori trebuind sa le inmulteasca pe loc, intrucat noi eram 300, iar prajiturile 50 si le inmultea, astfel ca puteam lua chiar cate doua si in final, tot mai ramaneau…). Soarele se facea disc multicolor ca o floare si se rotea la aparitia Dansei, locul pe unde trecea mirosea a trandafiri si tamaie, ploaia se oprea daca trebuia sa mergem impreuna pe la manastiri sau prin munti, Luna si stelele faceau spectacol seara pe cer si multe altele. Oamenii veniti in scaune cu rotile (din care nu se sculasera de ani de zile), plecau pe picioarele lor, orbi si surzi isi recapatau vederea si auzul, doar atingandu-i vesmintele – toate acestea le-am vazut cu ochii mei. Ati auzit prin ziare despre toate acestea, sau ati vazut la stiri la televizor?

Nu si-a facut nicicand reclama nicaieri, nici lansari de carti (cartile, casetele, apa se luau doar de acolo…iar ele ii vindecau si pe cei care nu au cunoscut-o fizic, dar credeau…). Mereu spunea ca este ca si noi, ca este doar un intermediar intre noi si divinitate… Era de o modestie iesita din comun!

La plecarea Dansei, Acasa, (in 11 septembrie, 2000 – ciudat, nu?!) eram 1000 de persoane la mormant, cerul era senin, o vreme superba, iar pe el a aparut un curcubeu minunat, s-a umplut cu porumbei albi… de nicaieri… miros de trandafiri si tamaie, spirale de vant ce aduceau bucatele rosii, galbene si albastre (nu stiu din ce erau) si care se roteau pe cer…

Apoi, eu nu cred in coincidente, nu cred ca este o coincidenta, adresa Templului (str. Porumbitei) si nici numarul 23, care reprezinta “un nou inceput” (in scrierile vechi) asa cum cifra 22, reprezinta sfarsitul unui ciclu (Biblia se termina cu capitolul 22 “Apocalipsa”, fiind scrisa de apostolii din vremea lui Iisus Christos. Noi cei care am fost timp de 7 ani, cu Doamna, am scris un nou inceput (capitolul 23-ciudat…, ca si numarul de pe strada Porumbitei), prin trairile noastre, prin marturiile si revelatiile noastre, cuprinse in cele cinci volume ale cartii “Traiesc in lume printre voi”. Sa nu vi se para ciudat, ca ne egalam cu apostolii Domnului Iisus, pentru ca toti suntem egali si insusi Mantuitorul a spus: “…voi veti putea face lucruri mai mari decat mine…, daca a-ti avea credinta cat o boaba de mustar, a-ti putea muta muntii din loc…, credinta ta, te-a mantuit…, etc).
Pe piatra de mormant, a Doamnei, scrie:

“FLACARA IUBIRII MELE VA ARDE VESNIC,
CHIAR SI PESTE SECOLE
FLACARA IUBIRII MELE NU SE VA STINGE NICIODATA,
V-AM IUBIT CU CERUL SI CU PAMANTUL,
V-AM IUBIT NECONDITIONAT,
CU TOT, CU TOT SOARELE DIN MINE!

(DESANCA NICOLAI)"

Imagine

Imi pare rau ca a trebuit sa fac doar rezumatul rezumatului…, insa…vedeti voi, semeni iubiti, aceasta femeie “Mangaietorul”, a avut cea mai grea misiune, a creat puntea dintre vechea si noua energie, invatandu-ne sa fim creatorii propriei noastre vieti, de aceea a fost atat de hulita si de neinteleasa, intrucat multi dintre noi nu ne trezisem inca! :curcubeu:

Mi-am permis sa scriu toate acestea pe acest forum, intrucat am gasit aici oameni minunati si sunt convinsa ca vor intelege exact cum trebuie totul, in Iubire, cu tot ce reprezinta ea. Am sa inchei cu niste versuri ale Doamnei :

“UN POEM DESPRE VIATA,
DESPRE VIATA PE CARE O VEDETI VOI
SI CEA PE CARE O VAD EU.
VIATA E IUBIRE, PAMANTUL,
TOTUL E IUBIRE!
CONJUGATI CUVANTUL IUBIRE,
LA TOATE TIMPURILE SI…
VETI INTELEGE CE E VIATA “
(Desanca Nicolai – vol. Inefabil, Ed. Mirador – Arad)

Alte carti: Revelatie, Satra de vant, Ultima frontiera, Eu sunt lumina lumii, Inefabil, Pe cararile timpului, Rara Avis, Mai este loc la Nunta Ta? Traiesc intre doua lumi, Traiesc in lume printr voi (5 vol.), O lacrima pentru eternitate, Dumnezeu cu tine, Calatorii in eternitate, O fereastra spre cer, De ce ma loviti? A iubi, a muri!, Dumnezeu a plecat…etc…cuprind mesaje celeste, in versuri sau proza ale Doamnei si marturii ale semenilor care au fost stransi in brate de Doamna Luminii.

Iti multumesc, Monika, pentru sufletul tau minunat, care mi-a ingaduit sa astern in pagina aceasta, o "poveste" adevarata despre viata, astazi in zi Sfanta de Craciun, cand s-a nascut insasi Viata!
Te admir, te pretuiesc si te iubesc nespus!
:heart35
DARA.
DARA

Mesajde goiaexp44 » Mie, Dec 26 2007 12:09 am

Imagine

A trait pentru noi. Ne-a slujit si a incercat sa ne dezvaluie TAINELE din LUMEA EI!

"Ma numesc Desanka si vin din neant
Sunt la fel ca voi ceilalti, va seman la trup si la mers,
Acelasi chip, acelasi zambet pe fata si totusi sunt altfel,
Eu vin din neant, vin din alta viata."

"Daca ai sti, tu, omule, cata dragoste a investit Tatal in tine, daca ai sti -
Esti cea mai inalta si perfecta manifestare de energie Divina,
Esti cea mai complexa exprimare a lui Dumnezeu!"

Calatorii in eternitate - Desanka Nicolai
Aceasta carte v-o dedic voua calatori ai acestei planete.

Subscriu, draga mea Dara, la ceea ce ai scris. Am avut sansa de a o cunoaste in anul 1996 cand am fost diagnosticata cu cancer pulmonar in metastaza. Si pe mine, ca dealtfel pe mii de oameni, m-a vindecat in fata tuturor ca o demonstratie a puterii Ei nemasurate. Defapt am facut un troc: "Cat de mult il iubesti pe Iisus asa de repede te vindeci". Vindecarea a avut loc in trei zile... se vede ca nu era atat de mare dragostea pe care o purtam. Daca s-ar intampla asta astazi, nu ar mai fi nevoie nici de o zi!!!???

S-a scris mult despre mine si acest miracol la acea vreme. Dar cel mai important lucru este.... nu ca mi-a oferit o noua viata, ci faptul ca mi-a deschis ochii spre o alta lume!!! O lume MIRIFICA... LUMEA EI!!!

Din miile de oameni care i-au trecut pragul, am fost cea mai sceptica, mi-am pus cele mai multe intrebari. M-am trezit vindecata, am vazut lucruri pe care mintea mea nu le putea pricepe. Cum putea pricepe un contabil ca 2+2 = cu orice? Uneori glumea si-mi spunea: "Vino aici si numara"!
Alteori deschidea in fata noastra printr-un simplu gest al mainii... O ALTA LUME La fel de reala ca si lumea noastra!!!

Poate o sa va surprinda aceste comentarii ale mele... tocmai eu care am scris cele mai multe articole la rubrica "Civilizatii extraterestre".

Iata un citat din cartea "O LACRIMA PENTRU ETERNITATE" de Desanca Nicolai.

Dumnezeu este Lumina mea, Viata mea si nu cunosc alta Lege decat a Lui. Il iubesc cu toata fiinta mea, asa cum d-voastra nu stiti sa iubiti si nimic si nimeni nu ma poate opri. Voi merge pana la capat. Pentru ca si eu sunt in delegatie... Eu nu apartin Pamantului, am spus-o dintotdeauna si o voi spune pana in ultima clipa a vietii mele. Stiu cine sunt, dar cum as putea eu sa v-o spun, fara sa va sochez, fara sa va schimb sistemul de valori, fara sa va schimb viata? O va face Tatal meu. Sa nu ma intrebati daca Dumnezeu este extraterestru. Intr-o zi veti primi raspuns si la aceasta intrebare. DUMNEZEU ESTE LUMINA, este temelia vietii d-voastra, sensul vietii dv. Deschideti-va ochii si sufletul si mintea! Puneti intrebari, cautati raspunsuri, dati-va jos ochelarii de cal!! Ma loviti degeaba... ma loviti pentru ca nu puteti intelege. Sau poate nu vreti sa intelegeti?

Nu am ezitat nici o clipa sa-mi pun intrebari, sa caut raspunsuri... si le-am primit! :angel8 :angel8 :angel8 Inainte de a lovi, sau de a va alatura celorlalti care o fac cu o furie oarba, amintiti-va cuvintele Ei: "Eu stiu de ce ma loviti, in schimb d-voastra nu stiti de ce."

Referitor la toate articolele din presa sunt in masura sa va spun ca nu sunt adevarate. Cunosc mai bine decat oricine aceasta "Poveste adevarata"!

Si voi spune ca o IUBESC PANA LA SFARSITUL VIETII!!! :hello3

http://www.casadesanka.ro/
goiaexp44

Mesajde mszavai » Vin, Mar 14 2008 12:25 am

Este foarte trist pentru mine sa aud cat de hulit a fost si INCA ESTE acest spirit minunat, intrupat prin Doamna Desanca. Acest spirit care si-a iubit neconditionat semenii si pe care i-a ajutat sa depaseasca obstacolele dimensiunii dense in care ne aflam. Este trist de vazut ca, la 2000 de ani de la nasterea lui Iisus, comportamentul nostru nu a evoluat prea mult.

Dar si mai trist este pentru mine sa aflu ca a fost hulita chiar si de cei care lucreaza in Noua Energie, de cei care pozeaza in 'maestri Noii Energii' (la fel cum in trecut Iisus a fost hulit de marii prelati). Pusi net in inferioritate de capacitatile inegalabile ale acestui ADEVARAT MAESTRU AL LUMINII, nu este de mirare ca 'preotii New Age' au ales sa nege lucrarea acestui spirit.

Si as dori sa mai adaug ceva: sunt pur si simplu uimita de preturile pe care Lucratorii in Lumina sunt dispusi sa le plateasca pentru seminarii, cursuri, ateliere, etc. S-a ajuns sa se puna un pret asa de mare pe informatia venita din exterior si sa se treaca cu vederea INCA O DATA ca in interior putem gasi toate raspunsurile, ca suntem farama divina si la un anumit nivel continem toata informatia de care avem nevoie pentru a ne indeplini misiunea aici pe Pamant. Aveti grija pe cine alegeti sa urmati, dar mai ales pe cine alegeti sa imbogatiti! 'Preotii' vor exista atata timp cat vor exista 'enoriasii'.

In Lumina,
monika
mszavai
Site Admin

Desanca Nicolai

Mesajde mszavai » Dum, Mar 16 2008 8:10 pm

Imagine

O poza extraordinara in care se poate vedea Raza Aurie, cea mai puternica raza pentru vindecare; auriu este de fapt culoarea vibratiei noastre.

Imagine

Pentru cei care aveti nevoie de vindecare, scoate-ti aceste poze la imprimanta si rugati-o pe Doamna Desanca sa va ajute sa va vindecati. Doar pentru ca a facut tranzitia dincolo, asta nu inseamna ca nu ne mai poate ajuta.

Inregistrari ale Preafrumoasei Doamne...

Calde multumiri Darei care a pus la dispozitia noastra aceste inregistrari.

Calatorii in eternitate I
Calatorii in eternitate II
Eu Sunt Lumina Lumii I
Eu Sunt Lumina Lumii II
Inefabil I
Inefabil II
Revelatie I
Revelatie II
Satra de vant I
Satra de vant II
De ce ma loviti I
De ce ma loviti II

Nota: pentru a descarca aceste inregistrari faceti click cu dreapta pe link si alegeti optiunea: SAVE TARGET AS
mszavai
Site Admin

MANGAIERE!

Mesajde DARA » Dum, Mar 16 2008 10:31 pm

Scumpa mea, Monika, este minunat gestul tau, iar eu il interpretez ca iubire neconditionata fata de semenii tai! :love

Pentru mine personal este ca o mangaiere, ca un balsam pentru suflet, textul si imaginile postate. Poate nici nu sti la ce riscuri te-ai supus, pentru ca prin aceasta informatie, vei deranja pe cei ce vor sa ramana unde au fost si acum 2000 de ani. Cel putin aici la noi in Romania, sunt inca multi. Nu doresc prin aceasta sa acuz pe nimeni, dar ma tot framanta demult o intrebare. Oare de ce noi romanii, indiferent pe unde suntem rasfirati prin lume, suntem maestri la a ne sabota unul pe celalalt.

Nu conteaza ca este vorba despre conducator de tara, familie, prieteni, maestrii spirituali... ii judecam, ii analizam si ii punem la zid pe toti.

Oare sa fie din cauza faptului ca suntem urmasii Pelasgilor (a vechilor Zei, care au locuit aici candva), din care s-au format apoi popoarele trac, dac, etc.? Ne place tare mult cand auzim cum ca Romania este "Gradina Maicii Domnului", ca din acest loc s-au format toate popoarele care mai apoi s-au raspandit in lume (pentru ca noi suntem "bunicii" tuturor, cei mai drepti si cei mai intelepti), ca si Mantuitorul Iisus Christos este din neamul nostru (esenienii tragandu-se dintr-o ramura a vechilor preoti daci) si cate si mai cate. Ne mandrim cu Stefan Cel Mare, Mihai Viteazul, Eminescu, Brancusi, etc.

Avem multe valori si astazi, copii romanilor ocupand locuri fruntase pe la olimpiade de tot felul, deasemenea tineretul este ademenit cu salarii mari de NASA, Microsoft... Probabil aceasta este raspunsul la intrebarea, de ce nu avem loc noi romanii, unii de ceilalti, mereu judecandu-ne intre noi si aruncandu-ne pietre in cap. Suntem toti dotati cu tot felul de calitati si daruri spirituale, nemaistiind care este mai indreptatit sa fie cel mai cel. Inclin totusi sa am multe indoieli in privinta aceasta. Daca am fi noi urmasii celei mai vechi civilizatii pe Terra, adica "bunicii" popoarelor, ne-am comporta ca atare, ca batranii intelepti... am fi toleranti, rabdatori, iubitori de semeni, dar...

Probabil am ajuns doar la gradinita si experimentam ce inseamna sa fi cu adevarat om. :shrug Cei de la care asteptam sa ne invete, ne dezamagesc prin comportamentul lor. Pentru ei (preotii noii energii-asa cum bine ai spus, Monika), suntem doar niste "nume" care nu le spune nimic decat in functie de cate initieri sau cursuri ti-au predat in raport cu sumele incasate. Numele noastre pentru ei, reprezinta un fel de "cod de bare", folosite in comert pentru identificarea produsului. Nici macar nu isi dau seama, ca noi oamenii, suntem niste Marci Inregistrate, ce purtam in noi emblema iubirii si luminii, iar impreuna doar, vom reusi sa aducem maestrul divin din fiecare, pentru a creea Pacea pe Noul Pamant.

E trist sa constat ca pe zi ce trece sunt tot mai multi maestri, invatatori, guru, preoti, care fac, desfac, te initiaza, te lumineaza, daca le umpli buzunarele. In fine... am scris toate aceastea, pentru ca observ ca cei ce cauta lumina si iubirea in drumul lor spre ascensiune spirituala, au inceput sa se certe, pe diverse grupuri, pentru ca nu pot ajunge la un conses in privinta maestrului lor personal, considerand ca unul este mai ceva decat celalalt (asa cum fac si cei ce ne reprezinta, in Parlament).

Stau eu si ma intreb acum: unde au fost toti acesti mari initiati si maestrii, care ne dau noua lectii acum, in urma cu 10 ani, cand Doamna Desanca era hulita, batjocorita in fel si chip, aratata cu degetul, tarata pe la politie si tribunale, etc., doar pentru ca din iubire neconditionata pentru oameni nu a considerat ca trebuie sa se protejeze si a primit cu inima deschisa pe strada Porumbitei, nr. 23 in Templu, pe toata lumea, fara nici o partinire? Dansa nu ne-a stiut niciodata dupa nume, nu conta cum ne numim, dar vorbea cu fiecare de parca il stia de cand lumea.

Nu are rost sa mai aduc trecutul in fata, nici nu aveam de gand, dar mi-am adus aminte ca incepand cu anul 1996 am tot trimis casete audio cu vocea Doamnei, carti, articole pe la diverse edituri, politicieni, maestrii si... tacere, nimeni n-a auzit, n-a vazut, n-a stiut sau... mutenie totala. Singura editura din Romania, care este Editura Obiectiv din Craiova si al carui director este domnul Delcea Eugen, mi-a raspuns la scrisoarea mea in privinta Doamnei Desanca. Ii multumesc si pe aceasta cale pentru onestitatea si sufletul sau curat, dar mai ales pentru curajul de a fi OM. Dansul mi-a raspuns intr-una din cartile domniei sale.
Atasez pagina:

Alexandru Dobos
DACIA CONTRA ANTICRIST
Editura Obiectiv Craiova

Cuvantul editorului ianuarie 2004

Romanii incep sa se “redestepte” cu adevarat, conform imnului national! Oculta a mai facut si greseli in decembrie 1989 iar cine a reusit sa o pacaleasca, impunand acest imn, merita tot respectul nostru…
Tot mai des, cititorii “obiectivi” fac legatura cu informatii si traditii transmise din batrani ori semnaleaza realitati semnificative si misterioase. Voi alege cateva scrisori mai interesante, cine stie ce vom mai afla ulterior, caci… "unde-s doi puterea creste!”.

D-na... (adica eu :biggrin), imi recomanda cartile d-ului Teodor Ardelean (de unde?) si sa ajung la Templul de pe strada Porumbitei nr. 23, din Arad (cand?!). Doreste apoi o explicatie privind asemanarile Sinai-Sinaia-Sinoe. Poate… Si Noe! In apropiere, a fost descoperit “Ganditorul de la Hamangia” (si sotia), celebru pe tot cuprinsul Terrei, care nu erau altcineva decat Enki si Ninhursag (“Doamna Muntelui-Cap” – Omu, adica) din mitologia sumeriana, creatorii omului, sinonime pentru Uranus si Gaia. Sinai provine de la Sin, zeul Lunii, adorat de evrei inaintea lui Iahve, iar Sinaia e, totusi, un toponim relativ recent, preferat de Carol I, membru al unei dinastii ce se afla si acum la varful “Nobilimii negre” (Hohenzollern = “Vames inalt”)…

In ce priveste coincidenta “Muntele Capatanii din Masivul Retezat = Muntele Capatanii, unde a fost rastignit Iisus Cristos – Golgota”, raspunsul se afla in capitolul introductiv din “Marile mistere ale Piramidei Oculte”: legenda lui Iisus este identica cu legenda lui Zalmoxis-Apollo. Cat despre Arad din Vechiul Testament si de la noi, as putea “broda” mult si bine! Asa cum pornind de la RA, avem ramani, iar de la AR (“oglinda”)– arieni, acest toponim se poate se poate traduce simplu prin “arienii daci” (scrierea “in oglinda” era des intalnita in antichitate; dupa ocupatia romana, dacii aveau inscriptii laudative care, citite invers, deveneau… blesteme!) – deoarece, dacii au ajuns pana in Palestina, speriindu-i pe profetii evrei, v. Gog si Magog, getii si massagetii! – sau poate mai exact prin DA-RA (“Divinul Ra”), in care DA = dao (dacii erau numiti daoi – de greci sau dahi – in Asia de Est)

Director editura,
Eugen Delcea. http://www.edituraobiectiv.ro/

Daca voi, ce cititi aceste randuri si va regasiti in ele, considerati ca am fost prea aspra si v-am judecat (sunt si eu fiica acestui popor de judecatori :biggrin), intrebati-va totusi constiinta:
- de ce si dupa aproape 8 ani de la plecarea Doamnei Luminii si Iubirii, internetul si media vuieste de articole calomnioase al adresa Dansei?
- de ce atata inversunare, daca nu a fost cine se spunea? (aliniat la invatatura si intelegerea fiecaruia si exprimat ca atare).

Voi, Preoti ai energiei noi, lasati loc luminii in locul prea-multului ego, pentru ca iubirea neconditionata sa va poarte pasii pe calea adevarului si sa poata reveni Pacea pe Noul Pamant. :curcubeu:

Va multumesc pentru rabdarea si ingaduinta voastra, tuturor celor care ati trecut pragul acestui text! Nu am dorit sa critic, sa impresionez sau sa va oblig la ceva, am scris toate acestea, fiindca ma doare ca noi, cei care ne-am nascut in aceasta tara (indiferent de limba si religia pe care o avem si pe ce continent locuim), nu stim sa fim uniti, ne denigram, in loc sa privim in cel de langa noi ca in propria oglinda!

Cu iubire, am scris din suflet pentru voi toti, eu, DARA!
:soare:
DARA

"TRIST A FOST, TATA, EXILUL MEU PE PAMANT!!!"

Mesajde goiaexp44 » Lun, Mar 17 2008 3:40 am

Cu greu pot sa-mi stapanesc emotiile. Cuvintele si trairile voastre sunt minunate. Mult am asteptat ziua aceasta. Desi ne pregatise cu tot ce va urma, mi s-a parut o eternitate!!! Durerea Ei a fost infinita!!!

''Sunt singura pe planeta voastra, singura si trista,
m-ati lovit cat ati putut, n-ati iertat nimic,
mi-a fost frig - voi m-ati lovit,
am plans voi m-ati scuipat;
Pe planeta voastra, doar chin am indurat...''

''Eu nu va apartin, nu sunt a voastra,
nici macar nu stiu ce v-am fost: strain sau oaspete;
dupa cum m-ati tratat inclin sa cred ca mai degraba strain, decat oaspete;
da, dar eu sunt strainul pe care-l asteptati...''

VA IERT PENTRU PIETRELE ARUNCATE, VA IERT PENTRU CA VA IUBESC...
DESANCA NICOLAI
goiaexp44

Mesajde mszavai » Lun, Mar 17 2008 4:01 am

Draga Dara,

Motivul pentru care am creat acest site si forum a fost de a raspandi Adevarul, de a aduce Lumina. Daca pe unii ii deranjeaza acest lucru asta este problema lor.

Este tendinta generala a omului ca tot ce nu se incadreaza in 'tipare' sa fie intr-un fel sau altul dat la o parte, eliminat. Este o reactie bazata pe FRICA, o reactie ce apartine energiei vechi, in care consideram ca trebuie sa ne luptam prin orice mijloace pentru a detine un anumit loc, pentru a atinge o anumita pozitie. Nu se intelege faptul ca exista POSIBILITATI INFINITE de a ne crea realitatile cele mai inaltatoare. Cu alte cuvinte, ca exista suficient spatiu pentru fiecare.

Este foarte interesant de observat ceea ce se intampla in comunitatea metafizica. Ajunge sa semene din ce in ce mai mult cu comunitatea religioasa. In unele cercuri s-a ajuns sa se treaca complet cu vederea motivul pentru care ne-au fost transmise toate aceste mesaje. Nu ne-au fost transmise cu scopul de a venera o entitate sau alta, ci cu scopul de a ne retrezi, de a redestepta Dumnezeul interior, cu alte cuvinte de a ne face sa privim SPRE INTERIOR. Sunt convinsa ca asa a fost la inceputuri si cu crestinismul, dupa care s-a descoperit ca poate fi folosit ca metoda de manipulare, control si imbogatire, atata timp cat au existat aceia care au ales sa isi predea puterea in favoarea altora.

In legatura cu mesajele channel as dori sa mentionez faptul, ca datorita densitatii si distorsiunii planului 3D in care ne aflam, nici unul dintre dintre aceste mesaje nu reprezinta o transmisiune 100% pura a mesajului de dincolo. In acelasi timp, mesajele channel sunt intotdeauna aduse de la nivelul vibrational al celui care face channel si vor fi intotdeauna filtrate de mintea si ego-ul acestuia, ca dovada informatia contradictorie din atatea mesaje. De aceea pentru mine channelul nu reprezinta metoda preferata de comunicare cu Sinea Divina. Comunicarea cea mai clara se face prin vise, viziuni si prin inima, am spus asta si cu alte ocazii.

Este foarte trist de vazut ca unii dintre cei care pozeaza in 'liderii spirituali ai Noii Energii', cei care la seminarii sau atunci cand fac channel vorbesc numai despre iubire, confruntati cu situatii reale in care ar trebui sa dea dovada ca pot pune in practica mesajele pe care le transmit, se dovedesc a fi mai rai si mai plini de venin decat oamenii simpli, care nici nu au auzit de Lucrul in Lumina sau de Noua Energie. Exista oameni, asa cum este si sotul meu, care nu cunosc mania, invidia sau ura, care prefera sa fie raniti decat sa raneasca, care nu au nevoie sa citeasca ceea ce spune Kryon, Adama sau Saint Germain, care nu au nevoie sa mediteze sau sa practice Reiki, dar care isi indeplinesc cu adevarat misiunea pe care au venit aici sa o indeplineasca.

Doar pentru faptul ca ne autointitulam Lucratori in Lumina, asta nu inseamna ca suntem intr-adevar aliniati cu Sinele noastre Divine! Doar pentru faptul ca transmitem, citim, traducem, sau publicam materiale legate de metafizica, doar pentru faptul ca organizam sau participam la seminarii, doar pentru faptul ca suntem la curent cu evenimentele care au loc in prezent pe pamant, ASTA NU INSEAMNA CA NE INDEPLINIM MISIUNEA PENTRU CARE AM VENIT AICI PE PAMANT!

In Pace si Lumina,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde Luci » Lun, Mar 17 2008 9:29 am

Exceptionale mesajele voastre!
Eu sunt perfect de-acord cu ceea ce-ati scris, parca as fi scris eu.

Cu iubire si compasiune!

Lucia :love36
Luci

Mesajde Alien » Lun, Apr 14 2008 7:12 pm

Iubire, Armonie si Lumina, Spirite dragi: Monika, Dara, Elena

Acest subiect este pentru mine un raspuns la o veche intrebare si in acelasi timp o lacrima, care imi umezeste ochii de fiecare data cand "vin la acest subiect". Este o lacrima de recunostinta pentru ceea ce a fost - in dimensiunea noastra materiala - Prealuminata Doamna, dar este si o lacrima de regret: atunci cand trebuia sa o intalnesc nu mi-am gasit timpul necesar; prea tarziu "mi-am deschis ochii".

Cine poate sa-mi spuna, de ce oare de fiecare data cand ascult inregistrarile postate de Monika o parte din mine plange!? :crybaby2
Alien

Mesajde goiaexp44 » Lun, Apr 14 2008 8:00 pm

alien scrie: "De ce oare de fiecare data cand ascult inregistrarile postate de Monika, o parte din mine plange?"

'Durerile mele sunt durerile voastre. Voi nu vedeti, va recunoasteti in mine? Plansul meu e bocet, e suspin. Eu, omenirea intreaga o plang..." Desanca Nicolai

Din fericire vei avea timp suficient! Nu s-a incheiat nimic... de-abia ACUM INCEPE!!!

Iubire, Armonie si Lumina!!! (nici nu se putea altfel) :hello3
goiaexp44

DESPRE IUBIRE...

Mesajde DARA » Mar, Apr 22 2008 6:58 pm

Iubiti prieteni, m-am gandit sa pun astazi, aici, pe acest Minunat Forum, de Ziua Mamei Gaia, niste Poeme de Iubire lasate pentru noi oamenii, de Doamna Luminii, Desanca Nicolai (am facut o selectie, din diferite volume). Sa fie ca un dar, care sa creasca vibratia fiecaruia ce citeste. :cadou: Poeziile Doamnei, sunt mesaje Celeste, sunt un Templu al sufletului. Probabil ca unora va vor parea facile, in aparenta, dar nu uitati ca adevarurile sunt simple, banale, dincolo de valul misterului. :starspin

SA POTI IUBI...
De Desanca Nicolai

Sa poti iubi, sa poti iubi
pana dincolo de orice limita
pana-la uitarea de sine
fara prejudecati sau rezerve
cu tot ce ai mai bun in tine
sa poti iubi fara sa ceri nimic
e supremul act de iubire.

Il iubesc pe Dumnezeu
Il iubesc cu fiecare particica,
Cu fiecare fibra din mine.
Il iubesc cu gandul, cu inima,
Cu faptele mele, cu tot...
Cu tot ce sunt cu toata
Structura mea...si tot
Mi se pare prea putin!

Il iubesc
Il iubesc pe Dumnezeu
o spun in fiiecare clipa
il iubesc pe Dumnezeu
da, il iubesc, lumina Lui
imi traverseaza viata
lumina si iubirea Lui
acum vi-o daruiesc.

ALERG VRAJITA PRIN PLOAIA DE VIS,
SUNT CIOPLITA DIN PIATRA SI SOARE.
PE TURNURI NOSTALGICE LUMINEZ
DESCANTECUL LUMII, MA DOARE.
VRAJA S-A RISIPIT IN BUCATI,
STRALUMINATE CRISTALE,
EU SUNT PULBERE ALBA, IN
TARANA GRADINILOR TALE.

Va iubesc, oameni, cu toata fiinta mea! - asa a spus, spune si va spune mereu Intruparea Luminii si Iubirii pe Pamant!!!
Va imbratisez cu tot ce sunt eu, astazi de Ziua Mamei Gaia! :love
DARA.
DARA

Mesajde DARA » Vin, Mai 16 2008 10:27 am

Pe data de 16 Mai 2008, Doamna Desanca Nicolai ar fi implinit 60 de ani, in timpul nostru terestru. Am dorit, cu aceasta ocazie, sa va daruiesc tuturor celor ce veti poposi cu privirea pe aceasta pagina, o parte din poeziile - mesaje lasate noua, tuturor oamenilor, de Doamna Luminii – Iubirii. Mi-a fost dificil sa fac o selectie din noianul minunatelor versuri, majoritatea cu rima alba, deoarece nu se pot clasifica si toate sunt foarte importante, dar mai ales incarcate energetic, pentru ca ele sunt mesaje Celeste, sunt un Templu al sufletului. Multi semeni s-au vindecat de boli incurabile, doar citindu-le, fara a fi prezenta fizic Doamna, langa ei.

Cartile cu poezii - mesaje si proza nu apar editate nicaieri pe internet si nici nu se gasesc in librarii.

Probabil ca unora va vor parea facile, in aparenta, dar nu uitati ca adevarurile sunt simple, banale, dincolo de valul misterului.

Apoi imaginati-va ca in vremurile de acum, cand energia noua curge din plin, multi se cred Isus, Fecioara Maria, Maria Magdalena, etc. Poate ca sunt, avand in vedere cele 12 aspecte ale fatetei adevarului . Este mult mai usor insa sa afirmi in prezent ca esti o anume “personalitate astrala”, decat prin anul 1991, cand majoritatea dintre noi dormeam profund si eram foarte prinsi in dogmele religioase. Si totusi Doamna Desanca, inainte de a pleca Acasa, a afirmat tot ceea ce oamenii au vazut in revelatii cu mult inainte. Mereu le spunea sa pastreze tacerea, caci nu a venit timpul si nu isi va putea indeplini misiunea pe planeta noastra, ca este prea devereme pentru aflarea adevarului, iar oamenii nu sunt inca pregatiti sa accepte.

Eu, in 1995, am aflat ca Iisus este extraterestru, ca circula cu OZN-ul, ca are un alt nume decat cel scris prin Biblii. Mi s-a parut fascinant sa aflu toate acestea.

Nu stiu cum vi se va parea citind aceasta afirmatie: ”Sunt intruparea Duhului Sfant”!

Probabil ciudata sau hilara, avand in vedere ca scoliti cum suntem, noi stim ca asa ceva nu se poate. Dar de ce? Doar mereu se spune despre Duhul Sfant ca este a treia persoana, a Sfintei Treimi. Deci este o persoana. Dar cand intrebam preotii pentru a intelege mai bine nu ma lamureau. Pentru dansi persoana Duhului Sfant este un porumbel alb, iar Dumnezeu, un batran cu barba si toiag (care probabil calatoreste pe un nor si cand nu suntem cuminti, ne aplica niste corectii cu bastonul din dotare).

Nu doresc sa fiu malitioasa, dar de ce atata inversunare in a judeca si a compara mereu. Iisus Christos, a venit acum mai bine de 2000 de ani, tocmai pentru a desfiinta dogmele religioase si pentru ai uni pe oameni cu divinitatea lor. Ca si atunci si acum, fetele bisericesti (nu toti, evident) prefera sa-si continue minciuna, sa tainuiasca adevarul. Doamna Desanca a fost materializarea pe Pamant a aspectului feminin al Christului, asa cum acum 2000 de ani, Iisus l-a materializat pe cel masculin. Si cum ne apropiem de anul 2012, divinitatea umana trebuia sa fie completa.

Eu am avut privilegiul sa aflu despre tot ce traiesc acum, in urma cu 13 ani.

Doamna ne-a spus ca dupa plecarea Dansei (11 septembrie 2000):

- paranormalii, in Romania mai ales, se vor inmulti ca ciupercile dupa ploaie;

- sunt multe portaluri energetice la noi si a oferit si locatia lor;

- tara noastra va fi vizitata de tot mai multe oficialitati marcante ale lumii;

- ca aici la noi va fi cel mai mare centru spiritual de pe Glob si ca vom cunoaste o crestere pe toate planurile (inclusiv material), ca multe companii straine vor veni la noi, ca moneda noastra nationala “Leul” va fi un etalon de bunastare pentru toti semenii, urmand sa scapam pe parcurs de energia banului, aceasta fiind inlocuita.

- ca vor urma multe dezastre de tot felul in lume, dar ca tara noasta are scut energetic de jur imprejurul granitelor sale, iar deasupra suntem vegheati de “Nava-Mama” gata oricand sa intervina, in caz de atac energetic din partea “negrilor” (reptilienilor);

- ca ziua se va transforma in noapte si va tine asa 3 zile in “timpul nostru”;

- ca vom putea sa ne teleportam, ca nu vom mai fi bolnavi, ca ne vom putea citi gandurile (vedea), ca vor veni copii deosebiti, care vor fi educati altfel decat stim;

- ca delfinii, balenele, caii, pinguinii, nu sunt de pe Terra si ne-au fost dati pentru a ne ajuta.

- ca daca nu ne trezim in timp util si in numar suficient, planeta noastra tot va face trecerea, dar cu unele repercursiuni mai dure, iar cei ce suntem treziti si avem lumina iubirii in noi, vom fi luati de OZN-uri, pe razele lor de teleportare, pentru a nu suporta dureri fizice... etc, etc, etc.

Multe ne-a mai spus Doamna, dar majoritatea probabil considerau ca sunt povesti sau ca Dansa este nebuna... Ce daca saruta icoane? Doar cand iti este dor de o persoana iubita ii saruti poza, trimitandu-i tot ce este mai bun si frumos din tine. Apoi daca te inchini in fata crucii este un gest de recunostinta fata de cel ce te-a invatat ca “si tu esti Dumnezeu” , iar pe langa aceasta, crucea este un simbol energetic foarte puternic, de deschidere a chakrelor (daca este facuta corect), de aceea stramosii nostri binecuvantau bucatele de pe masa cu acest simbol.

Stiti, era ceva nemaipomenit, sa vezi oameni in ultima faza a vietii (majoritatea dati afara din spitale pentru ca erau in metastaze si alte boli sinistre) cum radeau cu lacrimi. Doamna era bucuria intruchipata, avea har de a povesti incat nu mai stiam de ce am venit la Dansa... sa ne vindecam si sa ne rezolvam diversele probleme, sau sa fim fericiti... uitam de tot, de noi cei fizici... eram veseli, luminosi si iubitori.

M-am apucat sa scriu toate acestea pentru ca nu inteleg de ce tocmai cei ce se ocupa cu spiritualitatea sunt atat de “duri”. De ce sa-i judecam pe semeni ca tin o sarbatoare sau alta religioasa, ca saruta icoane si isi fac cruce? Orice sarbatoare ridica frecventa si creeaza un portal). Eu cred ca pentru a fi liberi, trebuie sa scapam de prejudecati, sa-i luam pe semenii nostri asa cum sunt si sa-i iubim. Este alegerea lor, in ce fel doresc sa se trezeasca... religios sau nu. Apoi religia este o forma de manifestare a credintei, in divinitatea ta, in Christul care esti. Normal ca sacrificiile pe care a trebuit sa le faca Sananda (Iisus), nu trebuiesc aduse mereu si mereu in prezent, dar simbolurile raman, iar ele ne inalta.

Se pare ca nu ma mai pot opri... am facut si niste versuri pe tema de mai sus.

In fine, doresc sa va mai spun ca in versurile sale, Doamna Desanca, vorbeste despre: “trenuri cenusii care intra in gari pustii; copii ai nimanui; credinta este un dar, iar cine nu o are este mai sarac cu o viata; priviti-ma eu sunt in voi si va iubesc de dincolo de lume; vindecatorul intuitiv nu se supune vointei altora; cand ma priveste cineva inchid repede ochii, mi-e teama ca te va vedea pe tine; etc. Ce ziceti, sunt din noua energie, nu-i asa? Mai trebuie sa va spun ca oamenilor le spunea “iubitule, iubito”.

Acum va las sa lecturati, trimitandu-va Egoul in concediu si va spun ce Doamna ne spune tuturor:
VA IUBESC OAMENI, OAMENI CU DEFECTE, TABIETURI, OAMENI ORBI... :curcubeu: :soare:

DARA

Mesajde DARA » Vin, Mai 16 2008 10:28 am

Imagine

DEDICATIE DUHULUI SFANT
(din partea mea :love36 )

Sapte ani apocaliptici, plini de ura si mizerii,
I-ai inscris in calendar, sa-i petreci aici cu noi
Si precum pe sub Pamant, galerii sapa minerii
Te-ai caznit din rasputeri, sa scoti aur din noroi!

Si-n Oceanul plin de spaime ce pluteste peste lume,
Cu a lor umbre-nselatoare sa acopere Lumina,
Ai adus Ploaia Iubirii, stergand orice negre urme,
De pe scena vietii noastre, ridicand pe veci Cortina.

Sapte ani apocaliptici, am trait si eu, deasemeni,
De cand ai plecat din lume si-ai lasat un gol imens!
Am dorit cu disperare, sa gasesc in ai mei semeni,
O farama de iubire, ca o raza de lumina radiind in Univers.

Am gasit, dar prea putina si nu unde ar trebui...
La cei ce isi spun maestri, lideri si cursanti de soi...
Doar la omul de pe strada, animale si copii,
Ei sunt cei ce pregatesc, Calea Energiei Noi!

Eu... am revenit din ceata, sunt acum, la mine Acasa,
Precum tu ne-ai spus sa fim... un exemplu-n asta Lume,
Ce iubirea-n a lor semeni, cu Lumina Pacii-o lasa,
Doamna Soarelui si-a vietii, Nemurire-i al Tau nume!

http://www.lucratorul-in-lumina.com/felicitari/Rose.htm
DARA

Mesajde DARA » Vin, Mai 16 2008 10:35 am

POEMELE DOAMNEI LUMINII SI IUBIRI, DESANCA NICOLAI :cadou: :love

SATRA DE VANT

Sa poti iubi
Sa poti iubi, sa poti iubi
Pana dincolo de orice limita.
Pana – la uitarea de sine.
Fara prejudecati sau rezerve.
Cu tot ce ai mai bun In tine.
Sa poti iubi fara sa ceri nimic
E supremul act de iubire.

Satra de vant

Ce stranii lumini In amurguri mai sunt –
Bun venit, straine, la noi In satra de vant.
Ce vraja ciudata-mi cuprinde ochii caprui.
Intinde palma sa-ti ghicesc, mire al nimanui!

Ecoul gandului tau se zbate Intr-o mare de flori.
Vino mai aproape – sti, ai sa plangi deseori.
Fruntea ti-e stransa Intr-un cerc salbatic, de dor.
Uite, un spin mi-a intrat In picior...

Nu privi prea adanc murmurul ierbii ratacit.
Sunt fiica noptii – nu stiu ce-nseamna un zenit.
Sunt o adiere fugara, crescuta-n nisip miscator.
Nu-mi frange bratul, lasa-mi o iesire de zbor.

REVELATIE

Ma numesc

Ma numesc Desanca
Si vin din neant – sunt
La fel ca voi ceilalti, va
Seaman la trup si la mers.
Acelasi chip, acelasi
Zambet pe fata si totusi
Sunt altfel – eu vin,
Vin din neant,
Vin din alta viata.

Iti dau
Ce sa-ti dau iubitul
Meu copil, cuvinte?
Ce sa faci cu ele, se pierd.
Asa cum ma pierd si eu
In lumina crepusculara.
Bani? N-au valoare.
Copilul meu, Iti dau,
Iti dau dragoste de viata.
Dragoste fata de Isus
Si aproapele tau.

De dragoste

Il iubesc pe Dumnezeu
Il iubesc cu fiecare particica,
Cu fiecare fibra din mine.
Il iubesc cu gandul, cu inima,
Cu faptele mele – cu
Cu tot ce sunt, cu toata
Structura mea si tot
Mi se pare prea putin.

Te iubesc

Te iubesc, te iubesc
Mai mult decat am crezut
Vreodata, te iubesc mai
Presus de puterile mele.
Te iubesc cu cerul si
Cu pamantul, te iubesc
Dincolo de spatiu si timp
Te iubesc – straine

Iarta-mi greselile

Iarta-mi greselile, parinte
Ca nu cunosc scriptura celor
Sfinte, lasat-am cugetul adesea
In nepasare, e oare vina mea
Parinte, atat de mare, ciudat,
mi-e sufletul de amfora si lut,
poem – ce adesea m-a durut.
Ruga mea e simpla, dar fierbinte.
Iarta-mi greselile, parinte.

O FEREASTRA SPRE CER

De iubire Te iubesc, lumina blanda,
Te iubesc, raza mea de soare,
Te iubesc de aici din umbra,
Ne-Indraznind – ca drumul
Sa-ti opresc, te iubesc cum
n-am iubit vreodata, te iubesc
cu bucurie, cu inima stransa de
undeva, de dincolo de mine.

Iubirea mea

Iubirea mea pentru tine
Este asemeni unui vis,
Este asemeni unei profetii,
Asemeni – unei comete.
Este o lumina. Doamne
Nu ma pedepsi
Pentru atata lumina.

De neatins

Dragostea mea pentru tine
Este asemeni unei dureri
Continue, este o molima
Ucigatoare, te iubesc mai
Mult decat viata, te iubesc
Cu toata fiinta mea, cu tot
Sufletul meu curat,
Te iubesc, straine.

Nu am pretentia

Nu am pretentia de-a fi
Inteleasa de toata lumea,
Ar fi prea frumos, nu
Pentru mine, ci pentru
Dumneavoastra. Pentru mine
Dumnezeu Inseamna totul:
Dragoste, lumina, adevar,
Trecut, prezent, viitor,
Inseamna si cer si pamant

Am atata

Am atata dragoste
In mine, Doamne, atata
Amar de dragoste,
Cum, cum sa deschid
Toate usile, cum
Sa patrund,
Tata, In inimile lor.

Iti iubesc

Iti iubesc vocea, Iti
Iubesc mainile, Iti iubesc
Ochii, ochii-ti ciudati,
Iti iubesc
Mersul greoi, obosit.
Iti iubesc bratele triste,
Iti iubesc plansul chinuit,
Gandurile, parul, Iti iubesc
Si zambetul si plansul.

Trairile

Trairile mele sunt
Trairile voastre, va
Recunoasteti In mine,
Eu sunt In voi,
Priviti-ma, sunt viu
Si va iubesc – de,
De dincolo de lume.

Cand ma

Cand ma priveste cineva,
Inchid repede ochii, mi-e
Teama – ca te va vedea
Pe tine, am senzatia ca
Suntem una si aceeasi persoana.
Ori esti langa mine ori esti
La mii de km distanta.

Eu exist

Eu exist doar prin tine,
Iti apartin, respir prin
Tine, dragostea mea
Presupune doar spirit,
Fara forme concrete, nu
Exista limite, fiinta mea
E constiinta,
E spatiul – e infinitul.

Un poem

Un poem despre viata,
Despre viata pe care o
Vedeti voi si cea pe care
O vad eu: viata e iubire,
Credinta e iubire: pamantul
Totul e iubire, conjugati
Verbul “a iubi” la toate
Timpurile – si
Veti Intelege ce-I viata.

Moartea nu este

Moartea nu este sfarsitul
Vietii, este ceva trecator
Care nu trebuie sa va sperie.
Moartea este o necesitate,
Sufletul are nevoie de odihna
Pentru o noua reIncarnare.
Doar dupa moarte veti putea
Intalni lumina – veti,
Veti cunoaste adevarul.

De dragoste

Ii iubesc – pe oameni
Cu fiecare particica a
Sufletului meu, Ii iubesc:
Doamne, voia ta s-a
Infaptuit, puterea ce
mi-ai dat, de a-I vindeca
pe oameni, de a-I sluji,
mi-o duc, cu dragoste, si
durere, pana la capat.

Imponderabilitate

Iubirea e un fel de iluminare,
O stare de imponderabilitate;
Privind lung In noapte si astepti
Sa se deschida o fereastra, apoi
Simti cum te invadeaza o
Muzica stranie, o muzica divina,
Si nu mai vrei
Sa Inchizi fereastra.

Ce simt eu

Ce simt eu pentru tine
Este ceva asemanator unei
Meditatii – asemanator
Unei Inaltari deasupra
Pamantului; ceea ce simt
E doar secretul meu si
Al lui Dumnezeu. Nu-ti cer
O dragoste asemanatoare,
n-ai cum sa mi-o dai.

ULTIMA FRONTIERA

Nu intelegeti

Stiu, nu intelegeti ce fac,
Nu ma surprinde, poate e
Chiar normal. Cum ati putea
Intelege ce fac eu, cand voi
Nu credeti In Dumnezeu;
Cum, cum ati putea atunci
Intelege ce Inseamna a fi
O particica din EL.

Sa nu va fie

Sa nu va fie teama de moarte,
Moartea – nu exista moarte,
Moartea este doar o trecere,
Un alt mod de existenta – o
Evolutie spirituala; cu fiecare
Treapta urcata, veti ajunge
Mai aproape de perfectiune,
Mai aproape de Dumnezeu.

Nasterea mea

Nasterea mea a avut loc
In conditii ciudate.
Nu sunt un copil nascut,
Sunt un copil avortat, o
Mica ciudatenie care misca;
Nasterea mea, probabil,
n-a trebuit sa fie Inregistrata
In astrele ceresti.

Ultima frontiera

Nu mai avem mult si vom
Trece si ultima frontiera.
Soarele va apune, va fi
Intuneric, veti fi cuprinsi
De panica si veti plange
Nestatornicia voastra;
Va fi prea tarziu, si pentru
Lacrimi, si pentru regrete.

Rugaciunea este

Rugaciunea este iubirea fata,
Fata de oameni si Dumnezeu;
Rugaciunea Inseamna credinta,
Putere, dragoste; rugaciunea
Este Inaltarea privirii spre
Cer, Impreunarea mainilor,
Simplitate, modestie, o mana
Intinsa celui cazut; Inseamna
Sa fii om, asa cum El a vrut.

Astazi ma rog

Astazi ma rog pentru voi,
Pentru toti cei care ati
Murit. Astazi plang, plang
Si ma rog pentru voi,
Pentru voi cei care ati
Murit, In Decembrie; pentru
Noi, astazi plang, sacrificiul
Vostru a fost In desert.

Plaja era pustie

Plaja era pustie, nimeni
Nu m-a cautat, nimeni
Nu m-a ajutat sa ma ridic.
Pentru mine viata s-a
Oprit In loc, nu mai doream
Nimic; asteptam ca marea
Sa ma acopere la loc.

Cine esti

Cine esti, steaua, steaua mea
Calauzitoare, cine esti, de unde
Vii, ma urmaresti In fiecare
Noapte, iubita, ciudata mea stea;
Insasi forma ta e ciudata;
Te iubesc, steaua mea, indiferent
Ce esti, stea sau – sau vehicol ceresc.

Mi-e dor

Mi-e dor de tine, mi-e
iarasi dor, cumplit de dor.
mi-e dor ca de catedrala
din San Diego;
bat clopotele bland,
mi-e dor si nu te pot vedea,
tu esti pe planeta Iubire,
eu, pe planeta Pamant.

Ce triste

Ce triste sunt garile
Acestea, atata forfota
Un vesnic du-te-vino, trenuri
Cenusii intra In gara.
Oameni grabiti, copii ai
Nimanui, desculti, pe care
Nu-i revendica nimeni; trenuri
Vin, trenuri pleaca.

Lasa mainile

Lasa mainile sa vorbeasca,
Atinge-ma, lasa-le sa ma
Cunoasca, mangaie-ma Incet,
Asa ca o parere, sa simti
Si tu tot ce simt si eu.
Sa mori – de atata,
De atata bucurie si durere.

CALATORII IN ETERNITATE

Ploua incet

Ploua, ploua incet cand
Cineva a deschis usa, usor
Ca o parere, ploua Incet,
Iar ploaia o simteam In mine
Venind cu stropi grei de
Pretutindeni: intra am spus,
Dar In usa nu era nimeni.

Vindecatorul intuitiv

Vindecatorul intuitiv nu
Se supune nici unei instruiri,
Nu se supune vointei altora;
Adevaratul vindecator nu are
Nevoie de ajutor, nu are
Nevoie de instruire, el
Raspunde doar
Chemarii lui Dumnezeu.

Straina

Cand calc pe pietrele de pe
Marginea Nerei am senzatia
Stranie de aselenizare;
E apa la marginea careia m-am
Nascut; m-am simtit Intotdeauna
O intrusa, o straina. Cand eram
Copil plangeam si Intrebam
Cine sunr, cine sunteti voi, care
Spuneti ca-mi sunteti parinti.

Ceea ce fac

Ceea ce fac eu nu este
Nebunie, dar daca asta
Credeti, atunci Imi asum
Acest risc, de-a fi etichetata
Nebuna. Nu mi-e teama de
Nimeni, misiunea mea este
Sacra si nimeni nu ma poate
Opri sa mi-o duc la Indeplinire.

Daca nu aprindeti

Daca nu aprindeti flacara
Cereasca, de unde lumina;
Daca nu credeti In iubire
Cum sa primiti iubire, cum
Sa puteti zbura, cum sa fiti
Liberi, daca nu stiti ce
Inseamna iubirea, daca nu
Stiti ce Inseamna lumina.

Viata dupa viata

Viata dupa viata, viata
Dupa moarte. Stiu, suna
Straniu, e greu de Inteles,
Dar nu Intotdeauna gasesc
Cuvinte potrivite pentru a
Va explica, nu exista moarte,
Totul este doar o trecere –
Sfarsitul unei experiente.

Exista ceva

Exista ceva pe lume mult
Mai important decat viata.
Credinta, credinta In Dumnezeu,
Credinta In Isus, In lumina,
In adevar, credinta ca nimic
Nu-i prea greu, ca exista
Rasplata pentru cei buni
Si pedeapsa pentru cei rai.

Dumnezeu este

Dumnezeu este tot binele
Dumnezeu este iubire
Infinita. El niciodata nu
Se schimba. El este vesnic.
El este bun este omniprezent,
Este infinit, este viata, liniste,
Pace – pacea pe care o cereti
Si pe care o primiti.

Daca ai sti

Daca ai sti, tu, omule,
Cata dragoste a investit
Tatal In tine, daca ai stii –
Esti cea mai Inalta si perfecta
Manifestare de energie Divina,
Esti cea, cea mai complexa
Exprimare a lui Dumnezeu.

Trairile mele

Trairile mele sunt fapte
Reale, nu sunt fenomene
Parapsihologice. Tot ce
Fac eu e real, eu insumi
Sunt reala, cand spun reala
Inteleg ca ma puteti atinge,
Ma puteti vedea, dar cine
Sunt, asta nu puteti sti.

Eu sunt strainul

Eu sunt strainul venit de
Departe; dupa varsta voastra
Biologica, am 45 de ani; nu
Sunt cea care ma vedeti, cea
Pe care o aveti In fata, sunt
Un calator strain, pentru care
Timpul nu exista; am venit sa-mi
Indeplinesc misiunea, dupa care
Voi pleca, asa cum am venit.

Mesajele mele

Mesajele mele sunt dintr-o
Alta lume, vin catre voi,
Calatori, ai acestei planete.
Nu le nesocotiti, nu le
Minimalizati, e testul impus
Acestui examen, primiti-le ca
Pe ceva drag, nepretuit, oferit
Voua de Creatorul Divin.

Te cunosc

Te cunosc de cand e lumea,
Desi acum nici macar nu stiu
Cum te numesti; zambetul
Ti-l cunosc, ItI, Iti cunosc
Trasaturile, vocea, Iti cunosc
Ochii, aceeasi ochi neschimbati
Putin melancolici, obositi;
Stiu, si tu m-ai recunoscut.

Iubirea mea

Iubirea mea pentru voi
Este zamislita dintr-o
Ruga fierbinte, depaseste
Granitele umanului, nu
Poate fi atinsa, depaseste
Stadiul unei iubiri obisnuite.
Iubirea mea, voi nu vedeti,
Iubirea mea e lumina.

Dumnezeu cand

Dumnezeu, cand a facut lumea,
A pus In fiecare din noi
O scanteie divina, un strop
Din nemurire, apoi ne-a lasat
Pe noi, oamenii, s-o transformam.
Ne-a lasat si puterea de-a Intelege;
Unii au transformat-o In flacara,
Iar unii au pierdut-o pe drum.

Pentru mine

Pentru mine orice religie
Este valabila atat timp cat
Ea recunoaste Puterea Divina,
Atat timp cat se Incadreaza
In normele moralei crestine.
Pentru mine religia este
Doar o forma
De manifestare a credintei.

Nu vreau

Nu vreau sa va tulbur
Mersul firesc al vietii,
Nu vreau ca sufletele
Sa vi le Impovarez. Stiu
Ca nu Intelegeti tot ce spun,
Stiu, dar va rog sa nu ma
Condamnati doar pentru faptul
Ca nu puteti Intelege.

EU SUNT LUMINA LUMII

Dorul de cer

Dorul de cer ma omoara,
Nu pot trai fara sa-l vad,
Nu pot fara cer, iarna,
Cand cerul e mohorat, sunt
Trista si Ingandurata. E
Singurul meu punct de sprijin
In lumea asta, toata.

Il iubesc

Il iubesc pe Dumnezeu,
O spun In fiecare clipa,
Il iubesc pe Dumnezeu,
Da, Il iubesc; lumina Lui
Imi traverseaza viata,
Lumina si iubirea Lui,
Acum v-o daruiesc.

Intre doua lumi

Traiesc Intre doua lumi,
In lumea de aici ma simt
Straina; nu-mi gasesc locul
Si mi-e dor, mi-e dorde lumea
Mea, dar nu ma pot Intoarce.
Trebuie sa-mi Indeplinesc
Sarcinile, pentru care am
Venit, pe planeta voastra.

Cu riscul

Cu riscul de a ma repeta
Vreau sa va spun ca Dumnezeu
Nu este fiita sau materie, Dumnezeu
Este Spiritul Universului
Este Lumina. Dumnezeu este
Iubire, Dumnezeu este vibratie,
Dumnezeu este energie,
Dumnezeu este Inceputul si sfarsitul.

Primesc acuzatiile

Primesc acuzatiile, pe care
Mi le aduceti, In tacere,
In tacere si cu tristete; nu
Le merit, eu va dau iubire,
Voi Imi dati durere, eu va dau
Lumina, voi aruncati cu pietre,
Eu va dau tot ce Imi cereti…
Voi, doar lacrimi si durere.

Viata mea

Viata mea este o taina, o grea
Incercare, viata mea este o
Enigma, un, un mare semn de
Intrebare, viata mea este o viata
De Imprumut, de aceea nu stiu
Intotdeauna cum sa ma port, nu
Sunt Intotdeauna sigura, nu stiu
Care, care sunt eu si care tu.

Taina

Dumnezeu este iubire,
Dumnezeu este dragoste,
Dumnezeu este viata,
Dumnezeu este constiinta,
Dumnezeu este existenta,
Dumnezeu este daruire,
Dumnezeu este taina pe care
Va construiti viata.

Mi-e teama

Mi-e teama, Doamne, ca
Prea Incet lucrez, ca am
Prea putin timp pentru
Lucrarea mea, mi-e teama,
Doamne, mi-e teama, si cand
Oamenii Inteleg mi-e teama si
Atunci, cand nu Inteleg.

Primeste, Doamne

Primeste, Doamne, ruga mea,
E ruga Intregii omeniri, primeste,
Doamne, viata mea pentru viata
Acestui pamant. Primeste,
Doamne, jertfa mea, e jertfa Intregii
Omeniri, mai da-I, mai da-I, Doamne,
O sansa – acestui Pamant.

Sunt un intermediar

Sunt un intermediar, Intre
Lumea de Dincolo si lumea
De aici; In general, aveti
Tendinta de-a respinge
Mesajele lor, indiferent pe
Ce cale va vin; ei va transmit
Sfaturi, avertismente,
Dragoste, ei sunt langa voi.

Drumul meu

Drumul meu e mai important
Decat orice altceva pe lume.
Drumul meu este sensul, este,
Este adevarul, lumina; drumul
Meu Inseamna mai mult decat
Pot spune sau puteti Intelege;
Eu nu traiesc, eu merg, netezesc
Drumul celui care vine.

Nu pot

Nu pot sili pe nimeni sa
Accepte adevarul, nu pot
Cu forta sa va Imping pe
Drumul cel bun; pot doar
Sa va arat drumul, sa va
Spun adevarul, In rest, voi
Sunteti cei care hotarati.

De fapt credinta

De fapt, credinta este un dar
Pe care nu toti Il primesc,
Este un dar, pe care ti-l da doar
Dumnezeu, un dar care trebuie
Primit asemeni unei ofrande,
Asemeni unei bucurii; cei care,
Cei care nu au acest dar, sunt
Saraci, mai saraci cu o viata.

Tata iubit

Tata, tata iubit, nimeni
n-o sa ma creada pe mine,
eu sunt straina, mi-e frig si
sunt lovita. Tata trimite pe
cineva sa ma ajute; eu, Tata,
ajut Intreaga omenire, iar
pentru mine, n-a mai, n-a mai
ramas nimic, decat durere.

Oamenii accepta

Oamenii accepta intotdeauna
Cu greu, ceea ce nu inteleg,
Ceea ce-i depaseste. Opriti-va,
Nu mai e timp, Incercati sa
Intelegeti ce fac si daca nu ma
Puteti ajuta –
Lasati, macar, pietrele deoparte.

A IUBI, A MURI

Durerea mea

Durerea mea e durerea voastra,
Voi nu vedeti, va recunoasteti
In mine, eu sunt In voi, Intindeti
Mana, ma puteti atinge, eu sunt
Puterea si sprijinul vostru, eu
Pe toti va ajut, dar pe mine nu ma
Poate, nu ma poate ajuta nimeni.

FLACARA IUBIRII MELE VA ARDE VESNIC,
CHIAR SI PESTE SECOLE
FLACARA IUBIRII MELE NU SE VA STINGE NICIODATA,
V-AM IUBIT CU CERUL SI CU PAMANTUL,
V-AM IUBIT NECONDITIONAT,
CU TOT, CU TOT SOARELE DIN MINE!
DARA

Mesajde Luci » Vin, Mai 16 2008 10:44 am

Scumpa Dara,

Ce dar minunat ne-ai facut, surioara! Cata iubire, ce vibratie, cata credinta!

Iti multumesc, iubire!

Cu drag, Lucia :love36
Luci

Următorul

Înapoi la Metafizică și ezoterism