Electromagnetism - dispozitive de protectie

Cum ne putem vindeca singuri

Electromagnetism - dispozitive de protectie

Mesajde mszavai » Dum, Sep 05 2010 9:27 pm

Orgonul











.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Dispozitivele Blushield

Mesajde mszavai » Dum, Mai 09 2021 10:20 am

.

Inventate in Noua Zeelanda, dispozitivele BLUSHIELD au fost create pe baza Sirului lui Fibonacci, emitand o frecventa armonioasa si unica, ce nu se repeta, asemenea unei simfonii. Dispozitivele Blushield restaureaza organismul la nivel subatomic, refacand integritatea celulara.

Jason Bawden din Australia, un pionier in protectia Mediului Inconjurator, recomanda aceste dispozitive in cartea sa In The Dark (In Intuneric). Jason a fondat impreuna cu George Kavassilas SuperWoo Radio.



Imagine


Eu am cumparat dispozitivele portabile (sfera de protectie 6m) si cubul (ofera sfera de protectie cea mai larga - 180m).



https://www.blushield.com.au/
https://www.facebook.com/Blushield-NZ-626278120723403/

.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Panza de cupru

Mesajde mszavai » Mie, Ian 18 2023 7:05 am

.

Imagine


Panza de cupru are efect: detoxifiant, anti-radiant, anti-static.

Panza de cupru este:

- Durabilă (comparativ cu alte țesături similare)
- Rezistentă la bacterii și mucegai
- Foarte ușor de tăiat și cusut
- Folosește același principiu ca și cușca Faraday

Aplicații:
Perdele, corturi, în carcasa telefonului, în portofel, în geantă, pe scaunul de la computer, etc.

Eficientă la blocarea semnalelor emise de: turnurile celulare, contoarele inteligente, sistemele de securitate, radar, microundelor, bluetooth, WiFi, GPS, etc.


.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Toxicitatea luminii LED

Mesajde mszavai » Dum, Ian 22 2023 1:45 am

.

SPECTRUL RADIATIEI ELECTROMAGNETICE

Este bine cunoscut faptul ca, dintre toate luminile artificiale folosite in prezent, lumina de tip LED este cea mai detrimentala sanatatii! Cu toate acestea, prin diferite aparaturi, lumina de LED este promovata ca fiind 'vindecatoare'!

Este vorba de aceeasi metoda de distorsionare a Materiei (cele 4 Elemente) prin alterarea perceptiei, inversandu-se astfel PRINCIPIILE FUNDAMENTALE ALE VIETII si modul cum Fiinta Umana se relationeaza la Viata - scopul final fiind acela de calibrare sistematica a Omului la lumile sintetice.

Asa cum folosim toate aparaturile de tip LED, aparent inofensive, sa reflectam asupra faptului ca in mai putin de 100 ani, simplul bec a transformat fundamental Realitatea aceasta si legatura noastra cu Familia Galactica (prin conexiunea intima cu Mama Galactica).




Imagine





Frecventa luminii LED (400 nm - 700 nm)
interfereaza direct cu procesul de fotosinteza al celulelor -
Radiatia Fotosintetic Activa (PAR)



Imagine




Celulele fotosintetice conțin pigmenți speciali care absorb energia luminii. La plante, moleculele de pigment absorb lungimi de undă ale luminii între 400 nm și 700 nm. Acest interval este denumit Radiație Fotosintetic Activă (PAR).




Radiația Fotosintetic Activă (PAR) desemnează intervalul spectral (lungimea de undă) a radiației solare de la 400 la 700 de nanometri pe care organismele fotosintetice sunt capabile să o folosească în procesul de fotosinteză.







Lumina Soarelui
comparativ cu lumina 'sorilor' extraterestri



Imagine






LED comparativ cu OLED


Imagine



Sursa: https://eyesafe.com/chapter-2/
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am


Înapoi la Vindecare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron