Intreruperea in mod natural a unei sarcini

Cum ne putem vindeca singuri

Intreruperea in mod natural a unei sarcini

Mesajde mszavai » Mie, Iul 15 2015 8:07 am

.
O sarcina de cateva saptamani (ideal este pana la patru saptamani) poate fi intrerupta in mod natural prin folosirea anumitor alimente.

Alimente:

  • Patrunjelul verde contine estrogen si este deosebit de eficient.

    Se introduc cateva frunze de patrunjel in vagin, se inlocuiesc cu unele proaspete la aproximativ 12 ore.
    Se bea fiertura din frunze de patrunjel, cateva cani pe zi.

    Acest articol explica faptul ca "patrujelul contine estrogen si de aceea curele de patrunjel sunt interzise femeilor insarcinate si celor care alapteaza".
  • Vitamina C duce la intreruperea in mod natural a unei sarcini.



Sursa (engleza): Herbal abortion/parsley & vitamin C
.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Experienta personala

Mesajde mszavai » Mie, Iul 15 2015 8:51 am

.
Sunt foarte recunoscatoare pentru fapul ca multe femei isi impartasesc pe internet cunostintele si experientele legate de acest subiect si astfel am putut beneficia si eu cu succes de intreruperea in mod natural a unei sarcini.

Cu cateva zile inainte de data cand trebuia sa imi vina ciclul, mi-am dat seama ca sunt insarcinata datorita modificarilor de la sani. Am facut un calcul si sarcina avea 11 zile, un foarte mare avantaj. Pentru a o intrerupe, am introdus vaginal cateva frunze de patrunjel si in decurs de o ora, datorita simptomelor si diferitelor stari fizice ce au survenit mi-am dat seama ca sarcina a fost intrerupta. Pentru mai multa siguranta am folosit frunzele de patrunjel pe parcurusul a trei zile, schimbandu-le regulat, am baut ceai de patrunjel si suc proaspat de lamaie.

In a treia zi, cu o zi mai tarziu de data cand trebuia sa imi soseasca ciclul, s-a declansat menstruatia. Pentru ca sarcina a avut doar 11 zile si pentru ca am facut multe exercitii yoga in acest interval nu am avut crampe/contractii. Insa cu cat sarcina este mai avansata cu atat este mai dificil avortul. In urma folosirii diverselor alimente bogate in vitamina C, inclusiv a patrunjelului, se experimenteaza simptome asemanatoare cu "temperatura". Eu am simtit ca imi "arde fata". Acesta indica faptul ca tratamentul are efect.

Dupa parerea mea, patrunjelul (introdus vaginal) poate fi folosit si in mod preventiv, dupa contactul sexual, in cazul in care exista posibilitatea de a ramane insarcinata. Recomand consumul de patrunjel crud si suc de lamaie ca metoda de preventie.

Doresc sa ajut si eu pe aceasta cale cat mai multe femei si sa previn atat imensa si ne-necesara suferinta, cat si cheltuielile materiale substantiale legate de abominabilele proceduri medicale care ne sunt oferite de 'sistem'.


.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am


Înapoi la Vindecare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron