Co-creatie si Ascensiune

Cum ne aducem contribuţia lucrând în pasiune

Mesajde mszavai » Lun, Oct 15 2012 12:34 am

mszavai scrie:
Este foarte trist de vazut ca unii dintre cei care pozeaza in 'liderii spirituali ai Noii Energii', cei care la seminarii sau atunci cand fac channel vorbesc numai despre iubire, confruntati cu situatii reale in care ar trebui sa dea dovada ca pot pune in practica mesajele pe care le transmit, se dovedesc a fi mai rai si mai plini de venin decat oamenii simpli, care nici nu au auzit de Lucrul in Lumina sau de Noua Energie. Exista oameni, asa cum este si sotul meu, care nu cunosc mania, invidia sau ura, care prefera sa fie raniti decat sa raneasca, care nu au nevoie sa citeasca ceea ce spune Kryon, Adama sau Saint Germain, care nu au nevoie sa mediteze sau sa practice Reiki, dar care isi indeplinesc cu adevarat misiunea pe care au venit aici sa o indeplineasca.

nora scrie:
Scriu referitor la ce spunea Monika intr-un mesaj anterior, la care m-am gindit mult cata dreptate are. Sunt oameni simpli (poate nu prea multi in ziua de azi), care sunt foarte avansati pe calea spirituala, fara sa fi intrat pe nici un forum de acest gen, ci pur si simplu, prin credinta, educatie sau poate ca au venit aici pentru a fi adevarate "faclii" de lumina.

Am cunoscut cu multi ani in urma o femeie de la tara, care nu a citit in viata ei o carte, decat cele de rugaciuni, dar care era de o seninatate si bunatate rar intilnite. Nu am auzit-o niciodata sa vorbeasca repezit cu cineva. Tot timpul chipul ei era senin si avea o vorba buna pentru oricine.
Ma gandesc de multe ori la ea, facandu-mi reprosuri ca nu sunt si eu la fel.

Desigur, lumea este din ce in ce mai rea si stiu ca nu trebuie sa ne lasam invinsi, sa gasim calea spre armonie cu ceilalti, dar ma simt de multe ori descurajata de ce se intimpla in jur. Oamenii vor sa se devoreze unul pe celalalt, incat nu pot sa nu ma intreb: Cand se vor sfarsi toate acestea?

mszavai
Site Admin

Anterior

Înapoi la Lucrarea în Lumină