Manifestarea Celei Mai Inaltatoare Realitati

Curaj, Inspirație, Entuziasm

Manifestarea Celei Mai Inaltatoare Realitati

Mesajde mszavai » Mie, Sep 02 2009 7:26 pm

.

Imagine


Planeta Pamant este un taram cu adevarat Inaltator,
iar faptul ca ne aflam acum pe Pamant este o Binecuvantare!!!


Exista un singur element, o energie, care ne-a tinut pe multi dintre noi la distanta de crearea celei mai inaltatoare realitati aici pe Pamant! Stiu, pentru ca abia acum am realizat si eu acest lucru. Abia acum pot spune: IN SFARSIT, AM INTELES!!!

Intr-un moment deosebit de dificil al vietii mele am primit darul CEL MAI MINUNAT, oferit de CEL MAI INALTATOR SPIRIT pe care l-am cunoscut in aceasta viata - catelusa mea!

Am descoperit energia CHEIE de manifestare:






Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Mesajde mszavai » Dum, Sep 20 2009 1:00 am

.



Crezi că asta e doar o altă zi din viaţa ta?

Nu este o altă zi. Este ZIUA care îţi este dăruită astăzi. Îşi este dăruită ţie. Este un dar. Este singurul dar pe care îl ai chiar acum şi singurul răspuns adecvat este recunoştinţa. Chiar dacă nu faci nimic altceva decât să cultivi acel răspuns, prin marele dar pe care îl reprezintă această zi unică. Dacă înveţi să răspunzi ca şi cum ar fi prima zi a vieţii tale şi ultima zi a vieţii tale, atunci vei fi petrecut această zi foarte bine.

Începe prin a deschide ochii şi a fi surprins că ai ochi pe care îi poţi deschide. Acea paletă minunată de culori care ne este oferită necontenit pentru simpla încântare. Priveşte cerul! Atât de rar privim cerul , atât de rar observăm cât de diferit este, clipă de clipă, cu norii care vin şi trec. Ne gândim doar la vreme şi chiar şi în legătură cu vremea, nu ne gândim la multiplele nuanţe legate de ea. Ne gândim doar la vreme bună, la vreme rea. Ziua de azi, chiar acum, are o vreme unică, o vreme care, probabil, nu se va repeta nicicând în exact aceeaşi formă. Modul de formare a norilor pe cer nu va mai fi niciodată acelaşi cum este chiar acum. Deschide ochii! Priveşte norii!

Priveşte feţele oamenilor pe care îi întâlneşti. Fiecare are o incredibilă poveste în spatele acelei feţe. O poveste pe care nu ai putea-o niciodată înţelege pe de-a-ntregul. Nu doar propria lor poveste, ci şi povestea strămoşilor lor. Toate merg atât de mult înapoi în timp. Şi în acest moment prezent, în această zi, toţi oamenii pe care îi întâlneşti, toate acele vieţi ale multor generaţii, din atâtea locuri de pe Pământ curg laolată şi se întâlnesc cu tine aici, ca o apă dătătoare de viaţă, dacă doar îţi deschizi inima şi bei.

Deschide-ţi inima către incredibilul dar pe care ni-l face civilizaţia. Apeşi un întrerupător şi ai lumină electrică. Răsuceşti un robinet şi ai apă caldă şi apă rece şi apă potabilă, un dar pe care milioane şi milioane de oameni din lume nu-l vor trăi niciodată.

Acestea sunt doar câteva dintr-un număr enorm de daruri în faţa cărora îţi poţi deschide inima. Îţi doresc să îţi deschizi inima în faţa tuturor acestor binecuvîntări şi permite-le să se reverse prin tine, astfel ca fiecare persoană pe care o vei întâlni astăzi să fie binecuvântată de tine: de ochii tăi, de zâmbetul tău, de atingerea, de simpla ta prezenţă.

Lasă Recunoştinţa să debordeze şi binecuvântează totul din preajma ta. Şi astfel, va fi cu adevărat o zi bună.



Imagine
.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Mesajde mszavai » Dum, Sep 20 2009 1:16 am

.

Imagine
Nimic nu este mai onorabil decât o inimă recunoscătoare.
~ Seneca ~


Aritmetica cea mai grea de stăpânit este cea care ne ajută să ne numărăm binecuvântările.
~ Eric Hoffer ~


Dacă singura rugăciune pe care ai spune-o în toată viaţa ta ar fi "mulţumesc", ar fi de ajuns.
~Meister Eckhart ~


Iubeşte cu toată inima, fii surprins, mulţumeşte şi adu laude --- vei descoperi cât de plină este viaţa ta.
--Brother David Steindl-Rast


Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Mesajde mszavai » Mar, Sep 22 2009 2:09 am

.

Imagine

Când te trezeşti dimineaţa, mulţumeşte pentru lumina dimineţii, pentru viaţa şi puterea ta.
Mulţumeşte pentru hrana ta şi pentru bucuria de a trăi.

--Chief Tecumseh


Pentru fiecare dimineaţă cu lumina ei,
Pentru odihnă şi adăpost de noapte,
Pentru sănătate şi hrană, pentru iubire şi prieteni,
Pentru tot ce ne trimite Bunătatea Sa.

--Ralph Waldo Emerson


Pentru o tapiserie de culori, pentru al sunetelor concert
Pentru anotimpuri care vin şi trec, pentru pamântul care se învârte
Pentru naşterea fiecărui răsărit de soare, pentru cerul în flăcări aprins
Pentru lecţiile învăţate din încercările înfruntate;
Celui care ne Binecuvântează toate zilele noastre,
Pentru toate aceste daruri, dăm: Laudă.

--Craig Courtney şi Pamela Martin


În vreme ce fac primul meu pas,
Piciorul meu sărută podeaua.
Cu recunoştinţă pământului
Păşesc în eliberare.

--Andrew Weiss


Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Mesajde mszavai » Mar, Sep 22 2009 2:16 am

.

Imagine

Cultivaţi o atitudine de recunoştinţă şi mulţumiţi pentru tot ce vi se întâmplă, ştiind că fiecare pas înainte este un pas spre realizarea a ceva mai măreţ şi mai bun decât situaţia voastră actuală.
--Brian Tracy


Fericirea nu poate fi atinsă, deţinută, câştigată, purtată sau consumată.
Fericirea este experienţa spirituală de a trăi fiecare clipă cu iubire, graţie şi recunoştiinţă.

~ Denis Waitley ~


Sunt doar două moduri de a ne trăi viaţa. Unul, ca şi cum nimic nu ar fi un miracol.
Celălalt, ca şi cum totul este un miracol.

--Albert Einstein


Cel mai bun şi mai frumos lucru din această lume nu poate fi văzut sau măcar auzit, ci trebuie simţit cu inima.
--Helen Keller


Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Mesajde mszavai » Mar, Sep 22 2009 2:30 am

.

Imagine

Recunoştinţa dezleagă plinătatea vieţii. Transformă ceea ce avem în suficient şi mai mult.
Transformă negarea în acceptare, haosul în ordine, confuzia în claritate.
Poate transforma o masă într-un festin, o casă într-un cămin, un străin într-un prieten.
Recunoştinţa dă sens trecutului nostru, aduce pace zilei de azi şi creează o viziune pentru mâine.

--Melody Beattie


Nu poţi materializa nimic nou în viaţa ta până când nu eşti recunoscător pentru ceea ce ai acum.
--Dr. Michael Beckwith


Când schimbi modul în care priveşti lucrurile, lucrurile la care priveşti se schimbă.
~ Wayne Dyer ~


Seminţele descurajării nu vor creşte într-o inimă recunoscătoare.
--Anonim


Când eşti recunoscător, teama dispare şi apare abundenţa.
~ Anthony Robbins~


Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am

Mesajde mszavai » Mar, Sep 22 2009 3:07 am

.

Imagine


Indiferent ce aşteptăm – pacea minţii, mulţumire, graţie, conştiinţa interioară a abundenţei simple – va veni cu siguranţă, dar numai atunci când suntem pregătiţi să primim acel lucru cu o inimă deschisă şi recunoscătoare.
--Sarah Ban Breathnach


Putem spune că suntem vii doar în momentele în care inimile noastre sunt conştiente de comorile noastre.
--Thornton Wilder


Bucură-te de viaţă deoarece îţi dă şansa de a iubi şi de a munci, de a te juca şi de a privi stelele.
--Henry Van Dyke


Când îţi dai seama că nu lipseşte nimic, întreaga lume îţi aparţine.
--Tao Te Ching


Nu există act mai nobil decât să aduci mulţumiri;
Aminteşte-ţi să realizezi binele din viaţa ta;
Linişteşte-ţi mintea, ascultă-ţi inima şi umple-ţi sufletul de recunoştiinţă.

--Autor necunoscut






Iubire şi Recunoştinţă - Masaru Emoto

.
Avatar utilizator
mszavai
Site Admin
 
Mesaje: 300
Membru din: Mar, Iul 12 2005 1:38 am


Înapoi la Curajul de a fi OM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron