Manifestarea Celei Mai Inaltatoare Realitati

Cum ne aducem contribuţia lucrând în pasiune

Manifestarea Celei Mai Inaltatoare Realitati

Mesajde mszavai » Mie, Sep 02 2009 7:26 pm

Realitatea 3D a Planetei Pamant este un taram cu adevarat Inaltator,
iar faptul ca ne aflam acum pe Pamant este o Binecuvantare!!!

Imagine

Exista un singur element, o energie, care ne-a tinut pe multi dintre noi la distanta de crearea celei mai inaltatoare realitati aici pe Pamant! Stiu, pentru ca abia acum am realizat si eu acest lucru. Abia acum pot spune: IN SFARSIT, AM INTELES!!!

Intr-un moment deosebit de dificil al vietii mele am primit darul CEL MAI MINUNAT, oferit de CEL MAI INALTATOR SPIRIT pe care l-am cunoscut in aceasta viata - catelusa mea! Am descoperit energia CHEIE de manifestare.

Astept sa o descoperiti si voi.

Cu deosebita Dragoste si Pretuire,
monika :sparks
mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Mie, Sep 02 2009 7:35 pm

ady_laur99 scrie:Buna Monika, :love36

Felicitari in primul rand pentru munca care o depui pentru luminarea semenilor nostri. Munca ta nu este in zadar.

Da, asa este, suntem creatorii propriei noastre vieti. Ce tine omul actual la distanta de o viata superba este mentalitatea umana negativa limitata. In momentul cand omul va realiza ca totul este mental va reveni acasa la conditia sa de Creator Divin. Daca maretul univers actual a fost creat mental, imaginati-va ce putem face mental pentru noi.

Sa ai pace si iubire. :angel8
mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Mie, Sep 02 2009 7:52 pm

Draga Ady,
Multumesc pentru toate aprecierile tale. :bear

Referitor la raspunsul tau, desi este adevarat ce spui, nu este raspunsul pe care il cautam. Exista o energie care ne-a tinut la distanta, pe Noi, Lucratorii in Lumina, de crearea celei mai inaltatoare realitatii a viselor voastre! Astept sa descoperiti care este!

Cu Dragoste si Pretuire,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde Eugen » Vin, Sep 04 2009 7:23 pm

Energia Cheie este Mama Pamant. Energia Yin, de fapt trebuie sa fie yin/yang, cerul si pamantul, echilibrul. Acuma nus, dar vreau sa aflu. :love36
Eugen

Mesajde mszavai » Vin, Sep 04 2009 9:07 pm

:kiss Multumesc pentru raspuns, Eugen, insa nu aceasta este energia la care faceam referinta. O veti descoperi :idea1: urmarind documentarul Secretul. E mai simplu decat credeti. Success!
mszavai
Site Admin

Mesajde ileanaradu » Vin, Sep 04 2009 9:49 pm

Este GANDUL :yahoo :yahoo :yahoo

Doar emitand un gand acesta se materializeaza in lumea noastra. Gandul ca esti bonlav te face sa te comporti ca un om bolnav, gandul ca ai reusit la un examen te face sa te comporti ca un invigator! In momentul acela de fericire uiti de toate, oare nu esti totu!!???

Trebuie doar sa gandim pozitiv!!! :yahoo
ileanaradu

Mesajde mszavai » Vin, Sep 04 2009 10:08 pm

:flowers Salutari, draga Ileana, si multumesc pentru raspunsul tau. Pe langa gandurile pe care le transmitem trebuie sa fim si deschisi/receptivi ca sa primim creatiile pe care dorim sa le manifestam. Si totusi nu aceasta este Energia Cheie la care faceam referinta.

Majoritatea Lucratorilor in Lumina, exceptie facand cei care au inteles, sufera de un anumit 'Sindrom'. Daca va dati seama care este acesta, veti descoperi care este energia pe care trebuie sa o utilizam.
mszavai
Site Admin

Mesajde Eugen » Vin, Sep 04 2009 10:42 pm

Trebuie sa traiesti in prezent, sa lasi trecutul sa moara, sa traiesti fiecare clipa si sa te bucuri de ea, trebuie sa fi receptiv ca sa primesti. Nus cum sa explic sa fie mai simplu.
Iti multumesc, Monika. Cu acest topic simt ca ne reunim din ce in ce mai mult. Va imbratisez pe toti. :yahoo
Eugen

Mesajde mszavai » Sâm, Sep 05 2009 5:11 am

Eu spun asa:

Imagine

Invatam din trecut si traim in prezent, creandu-ne in mod constient viitorul.

Nu la aceasta faceam insa referinta.
:sparks
mszavai
Site Admin

Mesajde noemi » Sâm, Sep 05 2009 7:48 am

Am vazut si eu THE SECRET, am inteles ca TOTUL se reduce la energie, dar inca nu am avut revelatia. Totul este sa vrei si sa fii pregatit sa primesti abundenta infinita care te asteapta, asta doar daca vrei sa ai parte de ea. Eu cred ca energia vitala pentru a detine si materializa Secretul este intentia si vointa. Degeaba vrem, daca nu putem sa ne vedem in acea ipostaza si sa fim pregatiti sa traim in acel fel. Si da, Monika avea dreptate, realitatea din vietile noastre este materializarea a ceea ce suntem, a ceea ce gandim, a ceea ce vrem. Si doar noi putem schimba asta.

Viata chiar e minunata!
Va imbratisez pe toti!
noemi

Mesajde mszavai » Sâm, Sep 05 2009 8:37 am

Iubita Noemi, ma bucur mult :hug sa vad cum perspectiva ta asupra vietii s-a schimbat! Reciteste-ti scrisoarea pe care mi-ai trimis-o si o vei putea compara pe Noemi din trecut cu Noemi din prezent, PUTERNICA SI GATA SA INFRUNTE VIATA :winner!! Ce schimbare! Totul depinde de perspectiva noastra! Intr-adevar viata este minunata si ...

....astept in continuare raspunsul vostru
mszavai
Site Admin

Mesajde cdcdaky » Sâm, Sep 05 2009 5:13 pm

Importanta este INCREDEREA. Increderea ca Universul ne indeplineste dorintele, increderea ca toate lucrurile sunt exact cum trebuie sa fie, increderea ca sinele nostru inalt ne aduce doar ce este bine pentru noi, increderea ca noi meritam orice lucru bun ne dorim.

Prima data cand m-am uitat la film am simtit ce vrea sa spuna, dar nu am avut rabdare sa-l vizionez tot. Un lucru care mi-a trecut prin minte a fost ca mai bine se chema "unul dintre secrete". Legea atractiei este doar unul dintre lucrurile pe care trebuie sa le intelegem.

Asa cum legea gravitatiei este doar o lege si cand deschizi orice manual de fizica ramai uimit cate legi mai sunt, la fel si legea atractiei este doar una dintre legi si este o bucurie sa descoperi si altele.

Ieri am reusit sa vad tot filmul si am observat ca se pomeneste de multe alte lucruri in acest film: lipsa asteptarilor, aliniamentul dintre dorintele egoului si dorintele sufletului, necesitatea invatarii sa ne iubim atat de mult incat sa simtim ca meritam ce este mai bun, etc.

Simona
cdcdaky

Mesajde sdiana » Dum, Sep 06 2009 3:37 pm

ATRACTIA. Tot ce gandim atragem, deci trebuie sa fim atenti la ceea ce gandim.

Am inteles destul de tarziu ca LEGEA ATRACTIEI functioneaza. Si dupa ce am citit THE SECRET am inteles si cum. A citit cartea si fiul meu care in curand implineste 17 ani si a venit fascinat la mine si mi-a spus: "Da eu asa gandesc mami, eu asa traiesc!". M-am gandit apoi ca un copil nu va gandi decat la ce isi doreste, si adesea se face voia lui.

Diana
sdiana

cred ca stiu

Mesajde Eugen » Dum, Sep 06 2009 11:47 pm

Atragem ce simtim cel m-ai mult. Depinde de starea noastra cum ne simtim cand ne gandim la ceva. Si Gandurile si Imaginatie ne schimba starea, oamenii, locurile unde ne ducem, etc. Ati vazut si cand intram intr-o stare de meditatie cateodata vibram ceva de genu. Trebuie sa constientizam si ce simtim. :angel17

M-ai era o vorba. Urmeazati Fericirea. Daca Gandurile, Imaginatia, Oamenii, Animalele, Natura, etc. iti aduc aceea stare de fericire de bine vei atrage mai multa fericire, abundenta, sanatate... tot ce iti doresti si simti ca trebuie.
Dar daca de exemplu te gandesti la fericire (stand pe canapea sau oriunde), avand o stare de suparare, oboseala, degeaba. Trebuie sa iesi din acea stare. Asa se creeaza si dependenta, pozitiv cu negativ (devii dependent de pozitiv traind in negativ, sau invers devii dependent de negativ traind in pozitiv), te agati de trecut, sau de lucurile frumoase.
Eugen

Mesajde sdiana » Lun, Sep 07 2009 2:37 pm

In timpul facultatii, inainte de revolutie, cand invatam pentru examene alegeam subiectele dificile si care imi placeau cel mai mult. Pe acestea le invatam foarte bine, in rest cat sa ma descurc. Cand mergeam la examen sigur aveam pe bilet subiectul preferat. La unul dintre examene nu m-am putut hotara intre doua subiecte, cand am tras biletul erau scrise AMANDOUA.

Atunci nu intelegeam mare lucru. Era ceva curios si noi faceam haz. Colegele mele, in pauzele ce le faceam, ma intrebau: "Ai gasit subiectul?" Daca spuneam DA, erau sigure ca vin cu cel putin 9. Prima data cand s-a manifestat acest lucu a fost in anul I si pot sa spun ca este adevarat "Cere si ti se va da" si ca raspunsul poate veni uneori imediat. Aveam o restanta. In presesiune profesoara fixa 2 zile in care puteam merge sa dam examenul. In prima zi am mers sa vad cum decurg lucrurile. Nu ma pregatisem. Stateam la usa si un seful grupei ma tot indemna sa intru in examen. Ii spuneam ca as intra numai daca as trage biletul cu subiectul "Ciocniri plastice si ciocniri elastice" (fizica). Cand a iesit un coleg din sala seful m-a impins pe usa si nu am mai avut incotro. Profesoara ma invita sa trag bilet. Am luat biletul si... subiectul era: "Ciocniri plastice si ciocniri elastice". Am luat examenul. In sesiunea urmatoare am observat ca puteam alege subiectele.

Trebuie sa te gandesti numai la lucrurile pe care ti le doresti si sa faci tot ce depine de tine sa poti primi. Eu nu vreau sa spun ca alegeam subiectul si asteptam. Nu. Citeam, alegeam, invatam si luam nota mare.

:hello3 Diana
sdiana

Următorul

Înapoi la Lucrarea în Lumină