Responsabilitatile Lucratorului in Lumina

Cum ne aducem contribuţia lucrând în pasiune

Responsabilitatile Lucratorului in Lumina

Mesajde mszavai » Mie, Iun 25 2008 12:14 pm

Imagine

Informatia prezentata in mesajele channel

In comunitatea metafizica a ajuns sa se puna un pret foarte mare pe informatia primita prin channel. Motivul pentru care am tradus toate aceste mesaje a fost acela de a ne reaminti cine suntem si nicidecum de a ne preda puterea in favoarea altora!

Asa cum am mai spus si cu alte ocazii, datorita distorsiunii planului in care ne aflam, nici o informatie transmisa prin channel nu reprezinta interpretarea 100% exacta a mesajului transmis. Dar si mai important este sa intelegem ca mesajele channel sunt intotdeauna aduse de la nivelul vibrational al persoanei care face channel si pot fi usor influentate de mintea si ego-ul persoanei respective, de aici si numeroasele discrepante. Prin urmare, este important sa ne folosim intotdeauna discernamantul cand ne deschidem spre astfel de informatii.

Am mai vorbit in mesajele mele si despre liderii spirituali, sau "preotii New Age" asa cum i-am numit. Integritatea joaca un rol deosebit de important in viata si munca unui Lucrator in Lumina. Exista deja numerosi asa-zisi lideri spirituali, in special cei care se sustin material de pe urma acestei munci, care s-au indepartat de scopul initial al lucrarii lor. Deja ei sunt folositi de fortele de limitare (atat negative/intunecate cat si pozitive/lumina artificiala) in scopul manipularii si programarii Lucratorilor in Lumina!
mszavai
Site Admin

Eliberarea de programari

Mesajde mszavai » Mie, Iun 25 2008 12:17 pm

Imagine

Cei care alegeti sa urmati invataturile transmise prin channel fara a le supune discernamantului, intuitiei va puneti intr-o pozitie deosebit de periculoasa!

Unele dintre cele mai malefice distorsiuni facute asupra noastra sunt implanturile si programarile. Scopul, bineinteles, este acela de control si manipulare. In cadrul unei programari, indiferent de dovezile prezentate, o persoana NU poate vedea adevarul! Lucrul acestea este evident in cazul religiei si devine tot mai evident si in comunitatea metafizica.

Datorita faptului ca oamenii au sacrificat in mod voit adevarul in favoarea deceptiei, in nevoia lor de a se elibera de drama, ei au ales in mod voit sa fie inselati. Aceasta alegere de a fi inselati are o foarte puternica semnificatie spirituala. Oamenii acestia nu mai sunt iubitori de adevar. Nu este suficient ca adevarul sa le fie prezentat acestor oameni. Ei l-au respins. Va trebui ca la un anumit moment dat ei sa inceapa sa il caute din nou. Acestor oameni le pot fi aduse orice dovezi care sustin adevarul, insa ei vor continua sa il respinga. Legatura lor cu demonii va trebui rupta cumva.

Aceasta legatura poate fi rupta in mai multe feluri. Scoaterea in evidenta a minciunilor este cateodata suficienta pentru a rupe vrajile demonice facute asupra populatiei. Insa este necesar ca evidentierea minciunilor sa fie urmata de adevar si iubirea de adevar. Programarea mentala de tip Monarch este doar o aplicatie sofisticata a ceea ce s-a facut asupra umanitatii la scara larga, fiind doar redusa la scara mica si aplicata unei singure persoane.

The Illuminati Formula Used to Create an Undetectable Total Mind Controlled Slave

Daca comparam sistemele de credinta, atat din religie cat si din metafizica, se poate vedea ca sunt foarte asemanatoare, diferenta este doar de "titlu": karma - nasterea in pacat, caderea in constiinta - pacatul din Eden, ascensiune - mantuire, intuneric - diavol, 3D - iadul vesnic, etc.

Atat in religie cat si in metafizica se considera ca traiul aici pe pamant este un test al Divinitatii in scopul evolutiei noastre, iar experientele nefericite prin care trecem se datoreaza faptului ca suntem „nevrednici si plini de pacat”. Si totusi... religia se afla cu un pas inaintea noastra!!! Considera, si pe buna dreptate, ca intunericul este real si il trateaza ca atare!
mszavai
Site Admin

Depasirea iluziei

Mesajde mszavai » Mie, Iun 25 2008 12:23 pm

Imagine

In metafizica se vorbeste foarte mult despre val, despre depasirea iluziei si totusi... se observa tendinta Lucratorilor in Lumina de a trai intr-o stare iluzorica, amagitoare in care, indiferent ce se intampla in jurul nostru, alegem sa privim totul... "in roz". Stam linistiti pentru ca... totul se desfasoara „conform planului”. Se apropie "profeticul an 2012"... se va produce in sfarsit schimbarea mult asteptata: cei netreziti, care pana acum ne-au facut viata un „iad”, vor parasi in sfarsit planeta, insa noi... ne meritam locul aici! Am fost chinuiti destul! Suntem cei treziti, suntem Lucratorii in Lumina, cei "alesi", ne-am facut treaba si vom "ascensiona" odata cu planeta! Ce importanta mai are restul... NOI suntem salvati!
mszavai
Site Admin

In incheiere...

Mesajde mszavai » Mie, Iun 25 2008 12:38 pm

Imagine

Inchei cu urmatoarele citate ale Doamnei Desanca:
    "Eu pot doar va arat drumul, sa va aduc spre cunoastere, dar nu va pot impinge cu forta, voi sunteti cei care hotarati cand este momentul..."

"Pe tine cel rau, te desfid si-ti spun: NICICAND NU MA VEI PUTEA INVINGE!"

Si cu o frumoasa si deosebit de profunda melodie a Enyei:

S-ar putea să nu mă mai trezesc

Când căldura din zi se transformă în noapte
Cine ar mai putea dormi sub strania lumină a lunii?
Fără o stea călăuzitoare
Atât de departe de Acasă am ajuns...
Drumul promis l-am parcurs
Şi la capăt am dat doar de zăpezi,
Pretutindeni, vocile vântului
Doar joase acorduri risipesc
De Acasă atât de departe am ajuns...

Nici măcar dorinţa unui copil nu-i destulă
Pentru mine, pentru mine cerul s-ar putea prăbuşi...
Şi nici un vis de copil nu-i destul
Poate, poate că cerul se va prăbuşi,
Poate, poate că noaptea va sfârşi totul...

Nici ploile nu ar putea plânge cum am plâns eu
Ştiind că un simplu vis nu se va îndeplini...
Sunt un copil pribeag
De Acasă atât de departe ajuns...
Cerul în bucăţi se prăbuşeşte
S-ar putea să nu mă mai trezesc...

~ Traducere de Dana Buzoianu ~
mszavai
Site Admin

Mesajde Luci » Mie, Iun 25 2008 1:12 pm

Salut prieteni!

Exceptional acest mesaj!

Monika, scumpa mea surioara, iti multumesc din suflet. Sunt foarte fericita ca am gasit pe cineva care simte la fel ca si mine.

Tot ceea ce-am experimentat, am citit, mesajele primite prin cai diverse (uneori mici strategii), as putea sa spun, sub indrumarea, calauzirea si sustinerea Sinelui Superior si nu numai, m-au facut sa inteleg ca nu-i deloc cazul sa ne punem ochelari de soare si sa le vedem in roz, asa cum foarte subtil ni se sugereaza.

Pur si simplu asa este si imi permit si eu sa-i rog frumos pe toti cei care citesc acest mesaj sa reflecteze si sa-nteleaga perfect mesajul transmis de Monika.

Cu drag, Lucia :love36
Luci

Mesajde DARA » Mie, Iun 25 2008 10:32 pm

1000 de carti despre iubirea pamanteasca, accesibila, nu divina, nu-ti vor da certitudine unei singure clipe traite de tine. Asta este problema la romani si in toata lumea, nu teoria si propaganda prin soapte, ci practica ce aduce dovezi, dovezi ce pot demonstra ca noi toti avem aripi, iar daca nu le vedem si nu le simtim, este pentru ca nu ne iubim... intai pe noi (nu ne acordam nici macar 10 minute pe zi, ca sa ne conectam la esenta noastra divina), in schimb pierdem in van momente pretioase cu tot felul de maruntisuri... de la a judeca un semen sau altul, pana la a da o groaza de bani diferitilor "maestri", care vorbesc cu cei plecati pe lumea cealalta.

Cei de la care asteptam sa ne invete ne dezamagesc prin comportamentul lor. Pentru ei (preotii noii energii - asa cum bine ai spus, Monika), suntem doar niste "nume" care nu le spune nimic decat in functie de cate initieri sau cursuri ti-au predat in raport cu sumele incasate. Numele noastre pentru ei reprezinta un fel de "cod de bare" (folosit in comert pentru identificarea produsului). Nici macar nu isi dau seama ca noi oamenii suntem niste Marci Inregistrate, ce purtam in noi emblema iubirii si luminii si ca numai impreuna vom reusi sa aducem maestrul divin din fiecare, pentru a crea Pacea pe Noul Pamant.

Sigur, pana cand nu vom intelege ca suntem egali in toata acesta diversitate si ca nu competitia este cheia evolutiei spirituale, este greu sa construim raiul pe pamant, cu tot entuziasmul din cercurile initiatilor.

Este o mare diferenta intre "a sti" si "a fi" cu adevarat evoluat spiritual. Cel care este nu se mai indoieste, caci traieste certitudinea de a fi, pentru ceilalati ramane indoiala unor multimi de religii, teorii si posibilitati, deoarece numai propria experienta iti da certitudinea si nu te mai indoiesti, si de aceea in dorinta de a se lamuri, oamenii cauta si incearca fel de fel de experiente si profesori, doar doar... Asta este problema tuturor misionarilor.

A fost o perioada cand in viata mea s-au adunat multe "greutati" si doream sa vad totul in "roz", sa nu accept existenta intunericului, gandind ca astfel ii acord energie. Apoi citind mesajele lui Heru, ceva in mine s-a declansat si am inteles ca indiferent daca eu neg sau nu ceva, partea aceea exista (ca si vantul pe care-l simt, desi nu il vad, ca si curentul electric... depinde de mine cum le "dirijez").

Tot ce avem nevoie se gaseste in noi, prin noi. Cand incetam sa mai traim in frica, intunericul nu ne mai poate afecta, caci nu mai are din ce se hrani.

Iubiti Lucratori in Lumina, sa nu uitam nicicand ca Iisus a fost un luptator, pentru ca El nu a asteptat pasiv ca ai lui sa-si piarda credinta. Sa nu stam nici noi pasivi pana cand va fi mult prea greu sa facem curat in sufletele noastre ale tuturor si sa aprindem Lumina Iubirii Christice a celui mai mare Lucrator si Luptator pentru Lumina, Iubire, Pace si Armonie - Iisus Christos - in sufletele semenilor nostri, iar Noul Pamant se va crea instantaneu.

Iubita mea Monika, inchei si eu, ca si tine, cu niste "randuri" ale Minunatei Doamne, Doamna Desanca Nicolai:

Daca ai sti
Daca ai sti, tu, omule,
Cata dragoste a investit
Tatal in tine, daca ai stii –
Esti cea mai inalta si perfecta
Manifestare de energie Divina,
Esti cea, cea mai complexa
Exprimare a lui Dumnezeu.

Daca am sti si am simti in noi tot ce scrie in versurile de mai sus, intunericul nu ar mai reprezenta pentru nimeni nici o amenintare, dar... mai avem de lucru! :curcubeu:

Cu iubire infinita! :soare:
DARA. (un lucrator in lumina... mai modest). :floare
DARA

Înapoi la Lucrarea în Lumină