Descoperirea Darului

Cum ne aducem contribuţia lucrând în pasiune

Descoperirea Darului

Mesajde Ani » Vin, Aug 12 2005 7:11 am

Darul pe care mi l-a oferit puiul meu, cand a plecat din aceasta lume, a fost si este acela al iubirii fara limite, al daruirii totale pentru viata, pentru tot ce este frumos. Am invatat mai bine sa comunic cu tot ce este viu aici pe pamant. Intr-un cuvant a fost un mic maestru spiritual pentru mine. :love7: :birds
Ani

Mesajde Irina06 » Joi, Aug 18 2005 9:26 am

Ani, primeste mesajul meu de iubire!
Irina
Irina06

Mesajde Ani » Joi, Aug 18 2005 9:42 am

:love36 Multumesc, Irina, in sfarsit ai aparut!
Ani

Mesajde Irina06 » Joi, Aug 18 2005 10:12 am

Eu sunt aproape in fiecare zi prezenta. Dar deocamdata tac. Citesc, citesc si multumesc Cerului ca am gasit acest loc minunat, unde intalnesc atatia oameni minunati. Cand am fost "indrumata" de Ghizii mei Spirituali sa gasesc acest "loc minunat" primul lucru a fost sa ma gandesc la tine. Ii multiumesc Cerului si Monikai ca exista acest loc pe care l-am cautat si in sfarsit l-am gasit.

Cu dragoste,
Irina :love36
Irina06

Mesajde Ani » Joi, Aug 18 2005 10:56 am

Tu ce crezi ca se intampla in perioada asta de avem aproape toti o stare atat de proasta? Pot spune ca mi-e o lene de ma doare si am o stare de nemultumire in ce ma priveste de-mi vine sa ma bat singura. :help :shyboy :heart25
Ani

Mesajde Irina06. » Vin, Aug 19 2005 5:25 am

Cand ai aceste stari citeste lucruri frumoase pe acest site si toate trec... Iubeste tot ce-ti apare in fata ochilor... si totul trece...

:love8: Irina
Irina06.

evolutie

Mesajde cristina_rm30 » Sâm, Apr 01 2006 12:57 am

In primul rand vreau sa reamintesc ca nimic nu e intamplator. Unii dintre noi avem o energie atat de frumoasa si de dulce si eate normal ca din cand in cand sa fim "ciupiti", este un pas in evolutia noastra. Daca reusim sa trecem cu bine peste aceste conflicte, sa ne pastram energia , daca reusim sa controlam situatia, evoluam, daca nu stagnam. Din fiecare asemenea experienta avem carte ceva de invatat, chiar daca nu toate sunt succese. Aceste conflicte apar chiar daca suntem echilibrati si daca avem o gandire 100% pozitive, ele fac parte din evolutia noastra.

Dar... mai exista un tip de conflicte, pe care noi le cream involuntar si inconstient de cele mai multe ori. Fiecere gand al nostru nu este altceva decat rezonanta. Daca din gresala (nu vreau sa spun intentionat, doar suntem niste lucratori in lumina) am avut un gand negativ, acesta se transmite pe calea undelor si rezoneaza, si... dupa o perioada de timp o sa observam ca ceva ni se intampla, de fapt acel gand se intoarce la noi, pentru ca noi l-am lansat, si apare o situatie conflictuala, pe care am face bine s-o stapanim.

Cunosc foarte bine ambele situatii, pentru ca am trecut prin fiecare si am invatat sa le simt deja de la distanta. In primul caz nu pot decat sa stau cu garda ridicata si sa nu ma las afectata, iar in cel de-al doilea caz, cand mi s-a intamplat asa ceva am simtit rezonanta puternica a gandurilor mele, sau a cuvintelor mele, si am vazut ca mi s-a reintors, dar cu o forta si mai mare, care s-a amplificat. In acest caz am invatat sa ma controlez si sa am grija mai mare de gandurile lansate si de vorbe de asemenea. Asta nu inseamna ca nu sunt luata si prin surprindere cateodata, atunci e mai greu, cateodata mai sunt si capcane. Asta e si nu avem ce face.

"Ceea ce nu te doboara te caleste."

Va doresc succes, si sa aveti parte numai de experiente cat mai frumoase, si sa treceti cu bine peste toate starile conflictuale in care va aflati.

Va multumesc ca m-ati ascultat, va iubesc pe toti,
Cristina :love36
cristina_rm30

Mesajde mszavai » Dum, Sep 19 2010 7:30 am

Mama Mariei scrie:
Maria (24 februarie 2005 -18 mai 2010) este deja Lumina, dar a plecat cu toata Lumina mea si am ramas in intuneric. Pana ne vom reintalni. :angel8

Imagine

:heart35 Suntem alaturi de tine, iubita noastra! :heart35

mszavai
Site Admin

Înapoi la Lucrarea în Lumină