Sugestie

Instrucțiuni de folosire a forumului

Sugestie

Mesajde cristina_rm30 » Joi, Mar 16 2006 11:15 pm

Ma adresez tuturor celor care lucreaza pentru acest site, adineaori am discutat cu Elena pe Messenger si ne-am gandit ca ar fi foarte bine daca si pe site ar exista aceasta posibilitate de a discuta direct, sau chiar de a se tine anumite conferinte, ceva asemanator unui Chat. Ce ziceti de aceasta idee? :yahoo

Va multumim oricum pentru tot ceea ce ati facut pana acum.
=D>
Cristina
cristina_rm30

Mesajde mszavai » Joi, Mar 16 2006 11:59 pm

Draga mea,

Imi pare rau, dar nu exista posibilitatea de chat, adica de discutie in direct pe forum. Puteti folosi messenger sau orice alt program de chat. Foarte bun este skype, care se poate lua de pe http://www.skype.com.

Cu drag,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde emil_c » Mie, Mai 10 2006 10:15 am

Ar fi totusi bine, poate ca fiecare traducător să-şi mentioneze sursa după care o traduce (mai fin decât http://www.kryon.com) - deci exact adresa unde se poate găsi în "original" (engleză), iar tu să o postezi...
Nu mi se pare un lucru atât de imposibil - dacă tot suntem la capitolul re-organizare - ....

Dacă nu - nu - eu oricum mi-am trimis prietenii si pe site-ul mamă - sper să nu fi făcut o greşală....

salutări -
:love36 :love36 :love36
emil_c

Mesajde mszavai » Mie, Mai 10 2006 7:33 pm

Draga Emil,

Cred ca nimeni nu intelege exact CATA MUNCA se afla in spatele acestor mesaje publicate pe site. Inainte ca o traducere sa fie publicata, este revizuita de multi colegi din echipa, fiecare facand diverse etape ca: traducere, corectare, punerea diacriticelor, editare, publicare. Toata munca de publicare si de editare o fac eu pe langa faptul ca ma ocup de corectari, grafica, raspuns la emailuri, de forum, de organizari de meditatii si de multe alte rubrici pe care le avem pe site.

Eu si echipa mea de foarte multe ori lucram ZI LUMINA ca sa coordonam si sa punem la dispozitia voastra a cititorilor toate materialele de pe site. Pentru mine personal, pentru faptul ca petrec atatea ore in fata computerului, sunt zile in care ochii ma dor cumplit, in ciuda faptului ca folosesc deja doua ecrane protectoare pe monitor. Am ajuns sa fac tot felul de posturi yoga pentru a ameliora aceste dureri si a nu-mi pune in pericol vederea.

Mi se pare pur si simplu COMODITATE din partea voastra a cititorilor, daca dupa cate facem noi VOLUNTAR ca echipa sa veniti cu cereri ca cea pe care ai prezentat-o tu aici. Cei care stiti engleza si doriti sa cititi mesajele direct in engleza o puteti face vizitand site-urile pe care le-am mentionat deja ca sursa. Site-ul acesta a fost creat tocmai pentru cei care NU stiu engleza.

Si ai inteles gresit cu reorganizarea. Nu reorganizam site-ul si nici munca echipei care este extraordinar de eficienta! Am schimbat doar cursul unei actiuni de grup care se facea pe forum.

Cu drag,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde sweetlau76 » Mar, Noi 14 2006 4:10 am

:angry11 :angry11 :angry11 :angry11
There are a lot of human beeings who never say thank you

DEAR LIGHTWORKER, I SAY AN `ANASHA TO YOU AND YOUR TEAM

LOVE & LIGHT :angel8 :angel8 :angel8 :angel8

LAURA :love36
sweetlau76

Navigare site

Mesajde Thor29 » Lun, Noi 12 2007 4:49 pm

Respect pentru munca voastra, dar am o mica sugestie pentru usurarea navigarii printre paginile site-ului lucratorul in lumina. Aceasta sugestie este folositoare celor care nu prea stiu sa utilizeze calculatorul implicit navigarea pe internet. Din Home sunt o multime de legaturi catre paginile atasate site-ului, dar odata intrat intr-o pagina (nu toate) nu te mai poti intoarce decat folosind BACK de pe bara de comenzi a programului folosit pentru navigare. Sugerez introducerea unor butoane accesibile de Back sau Home direct pe toate paginile. Spun asta pentru ca am observat ca multi incepatori se rezuma la pagina curenta ezitand sa apese pe butoanele de pe bara Explorerului. Multumesc!
Thor29

Mesajde mszavai » Mar, Noi 13 2007 12:33 am

Draga Thor,

Multumesc frumos pentru sugestie. Imi pare rau dar, avand in vedere faptul ca site-ul nostru este deja imens, nu dispun de energia si de timpul necesar sa iau fiecare pagina in parte si sa fac aceste adaugiri. Sunt convinsa ca si novicii, cu timpul, se vor obisnui cu navigarea.

Calduroase salutari,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde Doina Consuela » Joi, Apr 03 2008 10:29 pm

Draga Monika, Tie, si echipei care ati elaborat acest SITE in lb.romana mii de multumiri si adanca recunostinta. Stiu cata munca si efort faceti pentru a ne aduce LUMINA "tradusa" in graiul nostru. Eu sunt una dintre cei care nu au facut engleza in timpul scolii, dar zau ca nu imi vine sa o invat acum la "a doua tinerete" ca sa am acces la cat mai multe "surse" de lumina. Site-urile in lb romana, cele care se respecta vreau sa zic, le poti numara pe degete. Deci inca o data mii de multumiri tie si celor care trudesc din greu alaturi de tine. Cu iubire infinita :love36
Doina Consuela

Mesajde mszavai » Lun, Apr 07 2008 12:07 am

Imagine

Multumim, scumpa Doina,
pentru aprecierile tale si ne bucuram din suflet sa te avem in mijlocul nostru!!!

Cu toata dragostea,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde harmony » Vin, Ian 06 2012 2:21 pm

Pentru mine acest forum este o mica oaza de intelepciune si Lumina. Multe dintre cele ce simt si gandesc eu, regasesc aici.

Exista, din punctul meu de vedere un mic inconvenient: se cauta greu posturile ultime; de obicei ele ar trebui sa urce in clasament, sa fie primele din capatul de sus. Poate ca o evidentiere, alta decat Rubrica din partea stanga, ar fi utila, pentru o mai buna navigare si orientare.

Sigur, e doar o sugestie; nici macar eu nu cred ca este posibila, avand in vedere gradul ridicat de implicare al gazdei; un timp in plus. Cu toate acestea am dorit sa fac cunoscuta aceasta facilitate, care ar usura navigarea.

Multumesc, oricum, pentru lectura.
Cu drag, H.
harmony

Mesajde mszavai » Sâm, Ian 07 2012 12:43 am

Salutari, draga Harmony, ne bucuram sa te avem printre noi! :love7:

Forumul acesta are un format standard care nu se poate modifica. Despre accesarea mesajelor recente postate pe forum am scris aici. La rubrica din stanga apar mai multe optiuni atunci cand utilizatorul este logat.

Te imbratisez cu drag,
monika :hug
mszavai
Site Admin

Mesajde harmony » Sâm, Ian 07 2012 12:48 am

Mutumesc, draga Monika, pentru primire si explicatie. Este chiar rubrica pe care o specificam si eu.
Inteleg explicatia ta si o sa ma folosesc de ea. Felicitari pentru cum faci acest forum sa fie in top.

Cu drag, H.
harmony

Mesajde anilad » Mie, Mar 21 2012 11:05 pm

Felicitari si MULTUMIRI celor care au facut si intretin acest site.

Eu l-am descoperit recent si ador si primesc cu atata bucurie tot ce gasesc aici. Aveam multa nevoie si cred ca a venit ca raspuns la ajutorul cerut.

Multumesc tuturor si toate gandurile bune! :angel8
anilad

Înapoi la Instrucțiuni