Scrisoare deschisa adresata Monikai si bunilor mei cititori!

Să ne cunoaștem

Scrisoare deschisa adresata Monikai si bunilor mei cititori!

Mesajde nicoletatom » Joi, Apr 10 2008 8:32 am

Imagine

Eyes of Your Heart - Frederic Delarue

Draga si scumpa mea, Monika, dragul meu inger uman....scumpul si nepretuitul meu miracol!!!

Nici nu am cuvinte sa iti multumesc. Citesc si recitesc corespondenta mea cu tine de-a lungul timpului si identific maturizarea mea alaturi de voi, alaturi de tine... Imi dau seama azi de cat de mult sunt eu cea care eram din totdeauna si cu care mi-a fost teama sa ma manifest... si sa iti spun de ce.

Toate aceste momente numai ale mele nu am avut cui sa le impartasesc asa cum am facut-o cu tine, in sensul in care eu le-am impartit cu alte persoane dragi mie, dar nu am fost pe deplin inteleasa... vise de noapte altor persoane nici nu am indraznit sa rostesc ceva, caci le percepeam ca si cei din visul tau, cei care te intepau... acum trebuie sa intelegi de ce cu tine, cu voi, eu am simtit ca sunt ACASA! Tu mi-ai luminat CALEA! Cu tine totul este atat de simplu si firesc. Cu tine totul este splendid!

Hai sa iti mai spun ceva: pana sa te cunosc, acum realizez ca aceste trairi s-au incheiat de cand te cunosc, deci pana atunci, in somn eu eram abuzata de o energie foarte joasa care se cuibarea in pieptul meu in timp ce dormeam. Se strecura fara ca eu sa ii dau voie si simteam cum se hranea cu energia mea, efectiv ma secatuia de putere. Faceam acel efort de nedescris sa ma trezesc si sa scap de ea, dar adormeam imediat si reaparea. Reuseam sa o alung numai prin intentia mea declarata si credinta, puterea credintei mele de neclintit pe care o invocam, asa cum credeam eu pe atunci, fara ca sa stiu nimic din ceea ce stiu azi datorita site-ului nostru ...datorita muncii tale... Nici nu sti ce ai infaptuit cu informatia de pe acest site... nici nu stii... dar iti spun eu! Pana azi, de cand te cunosc, eu nu am mai fost deranjata de aceste fenomene care ma secatuiau... si stii de ce? Ca acum sunt cu adevarat puternica, iar credinta mea de neclintit si dragostea si iubirea pentru tot ceea ce este, este toata puterea mea, iar izvorul esti tu, bunul meu ingeras!

Pana azi imi era teama de cei din jur care nu imi inteleg trairile, in sensul in care am preferat sa fiu anonima eu cu trairile mele... am preferat sa le imparasesc cu acei oameni cu care am rezonat intr-un fel sau altul. Eram aici intre ei parca ascunsa sub o mantie. Imi era teama sa rostesc ceva de rusinea de a nu ma rade... si tot azi, datorita tie, am devenit mai puternica si mai inteleapta... caci am avut curajul de a posta, fara a-mi fi teama de ceva sau cineva. Azi am inteles de la tine ca este nevoie si de acest lucru... Multumesc!

Eu m-am linistit spiritual dupa ce ti-am scris. Starea mea s-a imbunatatit imediat. Stiu ca am ceva de facut aici si acum si stiu de la tine ca fac bine totul atata timp cat sunt constienta de puterea iubirii si actionez numai cu iubire pe toate planurile! Eu nu iubesc puterea, eu iubesc puterea iubirii! Atunci cand am realizat si am constientizat puterea iubirii, tot de atunci sunt puternica. De atunci si moartea, adica trecerea cum spunem noi, o privesc ca pe ceva deosebit, frumos pentru cel care i se intampla... accept tot ceea ce este cu o iubire si o credinta de neclintit.

Te sarut cu atata dragoste cum numai in 2012 o sa stii! (apropo de 2012 si pe aici circula aceasta informatie pe mail-uri, iar reactiile sunt impartite. Exact cum se si scrie: unii sunt deja constienti, unii vor sa invete, altii abia se trezesc, altii vor sa se trezeasca si au nevoie de sprijin, iar altii refuza total... exact cum stii, dar eu sunt pregatita si de abia astept!)

Te imbratisez cu mult drag,
Nicoleta :hello3

Imagine

... iar tie, bunul meu cititor, iti dedic urmatoarele randuri in speranta ca iti sunt de folos in evolutia ta personala si sa stii ca este momentul tau, este viata ta, traieste la maxim ceea ce ai!

Trebuie sa traiesti ceea ce faci, trebuie sa vezi ceea ce esti! Trebuie sa crezi in fortele tale - esti singurul care te poti conecta mai bine decat oricine. Sa crezi in ceea ce poti tu sa faci, ca poti foarte bine si peste masura. Sa crezi in faptul ca numai tu poti sa-ti traiesti viata ta plina de satisfactie, sa crezi in faptul ca esti foarte bun, ca ai multe calitati ascunse. Sa crezi in faptele tale remarcabile, sa crezi ca poti reusi... sa crezi in marea ta victorie.

SA CREZI IN MAREA TA BUCURIE PE CARE O POTI DARUI TUTUROR - ai totul la indemana! Daca eu am reusit, cu certitudine poti si tu... incearca! Caci eu sunt aici si iti marturisesc. :hello3

Imagine

Ce este o dimineata de iubire? Ce simt, sau poate ce sunt... ce este totul într-o dimineata de iubire?

O dimineata de iubire este... dimineata cand ma trezesc si gasesc, undeva, in jurul meu, o lume pe care intotdeauna mi-am dorit-o, am simtit-o in fiecare zi aproape, dar n-am stiut unde sa ma uit, unde sa o caut; lumea pe care, atunci când eram fericita, o simteam acolo, stiam ca exista, fara sa vreau sa o demonstrez.

O dimineata de iubire este... dimineata cand imi dau seama de micimea sufletului meu; fara sa aud, fara sa vad si fara sa stiu, un suflet mai mare, pe care il credeam uitat, pierdut pe veci si de neatins, invie in mine ceva indefinit, ceva ce eu incercam sa ingrop.

O dimineata de iubire este... poate, dimineata egoismului meu, dimineata esecului meu zilnic, dimineata naruirii lumii mele; dimineata în care, pentru prima si ultima data în viata, vad, cu regrete de-acum mult prea tarzii, ca lumea pe care o credeam reala, singura mea lume, este un produs al unui suflet mult prea mic, in care nu încape o lume cu mult mai reala si, poate, mult mai fericita.

O dimineata de iubire este... dimineata incheierii cautarilor, dimineata in care am renuntat sa caut iubirea, binele, adevarul si absolutul, pentru ca am descoperit ceva mult mai important, ceva fara de care nimic nu ar mai exista.

O dimineata de iubire... este dimineata in care ma simt noua, schimbata, cu multe lucruri noi pe care vreau ca cei pe care ii cunosc sa le stie, sa le atinga, sa le simta.

O dimineata de iubire este... dimineata cand as vrea sa intru cu adevarat în viata; si cand imi dau seama ca nu pot, caci, dupa cum sufletul meu a fost prea mic pentru aceasta lume, acum aceasta lume este prea mica pentru sufletul meu.

O dimineata de iubire este... inceputul unei zile pe care ma doare sa aflu ca n-o sa mai pot s-o traiesc asa cum o faceam inainte; o dimineata in care regret felul cum mi-am trait toate celelalte zile si as vrea sa refac totul.

O dimineata... de iubire... sau începutul noii mele lumi.

Cu prietenie,
Nicoleta
:love36
nicoletatom

Înapoi la Bine ați venit!