Un an de la infiintare

Să ne cunoaștem

Un an de la infiintare

Mesajde mszavai » Dum, Feb 05 2006 10:11 pm

Imagine

:occasion7: La Multi Ani site-ului Lucratorul in Lumina care ieri, 4 feb 2006, a implinit un an de la infiintare!

:occasion4:
mszavai
Site Admin

Mesajde Irina06 » Lun, Feb 06 2006 9:57 am

"La multi ani" site-ului si voua dragi Lucratori in Lumina!

Irina :love36
Irina06

Mesajde LUMINITA » Lun, Feb 06 2006 4:23 pm

LA MULTI ANI, IUBITILOR. :hello3
LUMINITA

Mesajde mihaela » Mar, Feb 07 2006 12:06 pm

LA MULTI ANI cu tot mai multa LUMINA! :love36
mihaela

Mesajde naria » Mie, Dec 20 2006 2:11 am

Si imediat vor fi doi ani...
Va doresc numai bine :occasion4:
naria

Mesajde Tudor » Sâm, Ian 06 2007 3:24 pm

seeheeheee Numa bine numa bine!! :yahoo :yahoo :yahoo
Tudor

LA MULTI ANI!

Mesajde DARA » Lun, Feb 04 2008 12:25 pm

Astazi, 4 Februarie 2008, se implinesc 3 ani de cand s-a nascut acest Site Minunat, LUCRATORUL IN LUMINA, 3 ani in care ma regasesc si eu si in care am descoperit aici oameni minunati si subiecte inedite despre spiritualitate si nu numai...

Acum aproape 3 ani am descoperit aceasta adresa si fascinata de subiecte, design si vibratia emisa, i-am scris cateva randuri minunatei doamne Monika Szavai, ca sa-mi exprim admiratia pentru munca dansei. Nu ma asteptam sa primesc raspuns si inca unul plin de iubire si de prietenie. Credeam ca este mai distanta... avand in vedere seriozitatea subiectelor tratate. Din acel moment, s-a creeat o legatura puternica de prietenie intre noi si de cate ori aveam o problema, ma sfatuia si ma ajuta, ca si acum dealtfel. A ramas la fel de sensibila la problemele semenilor ei, mult prea multe, dar carora nu le-a refuzat nicicand ajutorul.

Gandesc ca nu este deloc usor sa asculti mereu necazurile tuturor, sa le scrii, sa ai rabdare sa ii asculti, sa le pui la dispozitie instrumente de lucru pentru trezire spirituala, sa uiti de tine, de familie, de oboseala si mai ales sa te controlezi mereu ca prin sfaturile tale si parerile despre lume si viata, sa nu jignesti orgoliul cuiva. Doar un suflet puternic trezit si care isi cunoaste menirea pe aceasta Planeta, poate face fata - iar aceasta este Monika. Imi cer scuze, daca pare tot ce am scris... a lauda, dar nu asta am intentionat, ci doar mi-am deschis inima si am scris ce am simtit. Va multumesc tuturor colegilor si prietenilor de pe acest Site!

LA MULTI ANI, LUCRATORILOR IN LUMINA, LA MULTI ANI MINUNATA NOASTRA PRIETENA, MONIKA!!! :winner :curcubeu:

Va imbratisez cu iubire infinita, pe toti! :soare:
DARA.
DARA

Mesajde Luci » Lun, Feb 04 2008 2:00 pm

Felicitari! Multumiri! Recunostinta! :love36

Sa fim fericiti!

Iubire si Lumina!
Lucia
Luci

Mesajde goiaexp44 » Mar, Feb 05 2008 2:56 am

LA MULTI ANI VA DORESC TUTUROR!!!

Pentru draga noastra, Monika, mii de multumiri si tot ce avem mai frumos in gand si suflet!!! Noi am inteles ce ai dorit sa ne inveti... dar nu strica sa o iei de la capat.

Te iubesc mult, mult, DRAGA MEA!!!
goiaexp44

Mesajde mszavai » Mar, Feb 05 2008 9:02 am

Imagine

Iubiti Lucratori in Lumina,

Astazi intr-adevar site-ul Lucratorul in Lumina a implinit 3 ani de cand a fost infiintat. Ca numerologie, data de nastere a site-ului, 4 Februarie 2005 este 4, iar 4 reprezinta planul terestru, Gaia. Acest Nou An in care paseste, anul al 3-lea al existentei sale, reprezinta catalistul schimbarii. Si fie ca intr-adevar, minunatul si inteleptul nostru copil sa fie in 2008 - Anul Noului Inceput - catalistul schimbarii!

Ma simt deosebit de onorata sa va am ca tovarasi de drum pe voi, colegii mei dragi, minunati maestri, echipa de la Lucratorul. Am crescut alaturi de voi, m-ati sustinut si m-ati iubit, mi-ati dat putere sa merg mai departe. Ne-am tinut de mana unii pe altii si nu am lasat greutatile si oboseala sa ne infrunte. Noptile mele nedormite sunt noptile noastre nedormite. Munca si sacrificiile noastre neconditionate sunt SPERANTA NOASTRA IN LUMEA ARMONIEI PERFECTE DE ACASA! Fara voi nu mi-as fi putut indeplini misiunea si fara voi nu as fi putut realiza tot ce am realizat!

In numele echipei, doresc sa transmit recunostinta noastra profunda tuturor celor care au fost alaturi de noi in acesti ani. Va multumesc pentru toata Iubirea cu care ne-ati sustinut!

Cu deosebita recunostinta si pretuire,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Mar, Feb 05 2008 9:11 am

Urari adresate PreaInteleptului Copil

Fetita noastra draga, azi de ziua ta, iti dorim:

Imagine

Si cu aceasta ocazie doresc sa va impartasesc visul pe care l-am avut acum 3 ani, la cateva zile dupa ce am facut public site-ul Lucratorul in Lumina:

Se facea ca inceapea din nou scoala, iar eu ma reintorsem la camin; era prima zi de scoala (asa cum am mai spus si cu alte ocazii, scoala in vis ca simbolistica reprezinta un mediu de evolutie).

Ma reintorsesem in camera de camin din timpul liceului: acelasi loc, acelasi pat, acelasi vestiar. Insa de data aceasta aveam cu mine o fetita; era fetita mea. Avea par buclat si ochii mari, plini de intelepciune. Asa cum statea in sezut pe pat si se uita la mine eu STIAM ca fetita mea era un nou-nascut, dar desi era nou-nascut avea aspectul unui copil de 3 anisori si intelepciunea unui om mare!

ACESTA ESTE SITE-UL LUCRATORUL IN LUMINA!

P.S. Dupa ce am scris aceste mesaje am observat ca mesajul anterior a fost publicat la ora 9:02AM (9+2=11), iar acesta a fost publicat la ora 9:11AM ora de pe forum si ora 11:11PM ora mea. Multumesc, iubit Spirit, pentru acest cadou sincronistic! Am primit mesajul! :wink
mszavai
Site Admin

Mesajde natalia » Mie, Feb 06 2008 12:43 pm

:love36 :love36 :love36 LA MULTI ANI!

Va trimit dragostea mea! Am fost alaturi de voi tot timpul chiar daca nu am scris pe forum! Ati facut o traba minunata! Va iubesc!

Cu mult drag, Natalia
natalia

Mesajde mszavai » Sâm, Feb 09 2008 9:02 am

Imagine

Multumim, draga noastra!
mszavai
Site Admin

La Multi Ani si celei care ne-a adus lumina, doamna Monika

Mesajde lorry2008 » Dum, Feb 10 2008 5:38 pm

:angel8 Salut!

La multi ani, doamna Monika, fiti binecuvantata pentru tot ceea ce faceti pentru noi cei care iubim lumina. Pentru mine acest site a fost ca si cand, cu adevarat, m-as fi intors acasa dupa un drum lung si sunt foarte fericita ca am gasit in sfarsit locul meu, datorita dumneavoastra. :yahoo

Bunul Dumnezeu sa va dea multa sanatate si tot ce va doriti pentru ca ceea ce faceti dumneavoastra este ceva deosebit, aduceti lumina si pace in sufletele noastre. Datorita dumneavoastra acest site este un miracol. :yahoo

Va iubesc din tot sufletul si va doresc multa sanatate si putere de munca!
lorry2008

Mesajde mszavai » Mie, Feb 20 2008 9:03 pm

Imagine

Scumpa Lorry,

Iti multumesc din adancul inimii mele pentru toate gandurile si sentimentele frumoase pe care mi le-ai transmis prin acest mesaj si nu numai. Asa cum ii spuneam si Darei, de fiecare data cand primesc astfel de mesaje imi este greu sa imi exprim in cuvinte recunostinta. Daca nu ati fi voi, ceilalti Lucratori in Lumina care sa primiti aceste informatii, munca noastra ar fi in zadar. Asadar, sunt profund recunoscatoare tuturor celor care au descoperit acest site ca raspuns al cautarilor lor, caci nu intamplator ajungem, fiecare dintre noi, sa descoperim aceste informatii. Le descoperim atunci cand suntem gata, cand suntem pregatiti sa devenim responsabili si sa ne preluam rolurile.

Rolul pe care il indeplinesc aici face parte din misiunea mea si sunt deosebit de recunoscatoare Spiritului pentru toata calauzirea si intelepciunea, pentru toata rabdarea pe care au avut-o cu mine pana am ajuns sa inteleg intr-adevar care este menirea mea pe acest Pamant.

Fiecare dintre noi am venit aici cu o misiune, si nici o misiune nu este mai putin importanta decat alta. Fiecare dintre noi am venit cu "echipamentul" necesar pentru a ne indeplini misiunea. Daca inca va mai simtiti dezorientati, daca inca nu stiti ce aveti de facut, tot ce trebuie sa faceti este sa cereti sa fiti in contractul vostru. Exprimati-va intentia si aveti incredere in procesul de co-creatie pe care il declasanti in momentul cand transmiteti aceasta energie a intentiei voastre in Univers.

Preaiubiti Lucratori in Lumina, sunt atatia care au nevoie de ajutorul nostru, asadar este important ca noi cei treziti sa ne preluam cu responsabilitate rolurile si sa veghem cu iubire si compasiune asupra tuturor celor din jurul nostru care inca mai sunt oribiti de iluzia acestei dualitati.

ESTE TIMPUL, PREAIUBITI LUCRATORI IN LUMINA, SA EMANAM LUMINA NOASTRA IN TOATE COLTURILE ACESTUI UNIVERS!

SA EMANAM LUMINA NOASTRA, ASTFEL INCAT SA READUCEM LUMINA SI INTUNERICUL IN ECHILIBRUL LA CARE TANJIM CU TOTII... ATAT DE MULT!

In Vesnica Iubire,
monika
mszavai
Site Admin

Următorul

Înapoi la Bine ați venit!