Stie cineva ce reprezinta visele mele?

Discuţii legate de comunicarea cu Sufletul

Stie cineva ce reprezinta visele mele?

Mesajde adeea » Joi, Iun 18 2009 11:30 am

:biggrin In primul rand bine v-am gasit si ma bucur ca sunt printre voi. Dupa cateva saptamani in sfarsit imi iau inima in dinti si va scriu. E vorba de cateva vise care le-am avut acum ceva timp si la care nu am gasit explicatie. :help M-as bucura enorm daca stiti ce reprezinta sa imi spuneti. :think

Primele vise care le-am avut au fost acum 7 ani (cred ca eram prin clasa a 10-a). In timpul somnului ma trezeam ca si cum eram foarte amortita, de fapt paralizata... nu imi puteam misca deloc mainile si picioarele, desi eram constienta ca sunt treaza. Apoi simteam ca ceva pluteste deasupra mea si nu indrazneam nici macar sa deschid ochii. Inima imi batea foarte tare si auzeam in urechi un vajait. Dupa cateva minute totul trecea. Mi s-a intamplat de 4 ori. Ii povestisem mamei, dar ea imi zicea ca poate sunt doar cosmaruri sau eram amortita din timpul somnului. Ma gandeam atunci sa consult un psiholog pentru ca imi era groaza sa adorm. :pale: Eu stiu ca eram perfect constienta de tot. :angel8

Apoi au inceput celelalte vise. Se facea ca ma plimbam si ma uitam spre cer care era plin de nori fumurii. La un moment dat au inceput sa cada din cer pete de lumina care se stingeau si se aprindeau (asemenea unor reflectoare) si se miscau din loc in loc. Din curiozitate mi-am spus ce ar fi daca as intra sub una dintre acele lumini. Zis si facut. Cand m-a atins una dintre lumini am simtit cum ma ridic spre cer si ca norii se despart, iar ceea ce am vazut a fost extrordinar: pur si simplu o multime de galaxii si stele, iar ceea ce am simtit atunci a fost ca o explozie de emotii. M-am trezit cu lacrimi in ochi de fericire. Atunci citeam "Viziunile de la Celestine" si ma gandeam ca poate ma influentase ceea ce citisem.

Iar al treilea vis (zic eu acum dupa ce m-am mai documentat) ca a fost proiectie astrala. Deci pur si simplu am simtit cum ma desprind de corp si cum plutesc prin casa. Nu a durat mult, pentru ca ceva m-a speriat, dar senzatia a fost super. Am mai avut si alte vise, dar astea m-au marcat.

Va multumesc si sper ca nu v-am plictisit... :pisicuta2:
adeea

Mesajde cristina_rm30 » Dum, Ian 16 2011 12:11 pm

Da, sunt calatorii astrale. Iar acolo langa tine ai simtit probabil o alta entitate. De fapt sunt cu miile, numai ca nu le putem vedea, suntm inconjurati de ele, bune rele, cum or fi, le atragem in functie de ceea ce suntem, ce experimentam, etc.

Numai bine!
:yahoo cristina
cristina_rm30

Lumea astrala, vise lucide

Mesajde Tina » Lun, Ian 17 2011 3:28 am

Buna!
Ma bucur ca v-am gasit! :hello3 Sunt noua pe aici, dar vreau sa invat multe. Eu am avut multe vise lucide. Ma trezesc noaptea si corpul imi este paralizat. Nu am reusit de foarte multe ori sa calatoresc in astral, dar cand se intampla acest lucru, cineva incearca sa ma impiedice. Sunt atacata energetic, dar am vazut ca sunt si protejata. Este cineva cu care as putea vorbi in privat despre aceste experiente? Am sa scriu si pe forum, dar in privat poate aflu mai multe.

Sunteti minunati, tineti-o tot asa! :angel17
Tina

Mesajde Fluturel » Mie, Noi 09 2011 8:50 pm

Revin dupa cativa ani, deoarece de ceva vreme ma macina o intrebare.

De ce in vise apar locuri care le stiu din copilarie? De exemplu casa bunicilor am visat-o recent si actiunea ce se petrece acum (persoanele sunt din zilele noastre) dar cadrul era cel de acum 30 de ani... De ce creierul nu updateaza informatiile?
Fluturel

Mesajde harmony » Joi, Ian 05 2012 6:43 pm

Draga Fluturel, poate ca citesti si acum forumul.

Iata ce inteleg eu: revii mereu in copilarie, pentru ca acolo exista conexiunea de baza a sufletului cu planul pamantean; pentru ca tu sa poti accepta informatiile este nevoie de o garantie, de o reprezentare pe care sa o pretuiesti, din care sa recunosti ca cel ce iti vorbeste este sufletul tau.

Amintirile cele mai curate, implementarea se fac pe acest fond. Startul in viata al sufletului se face tot de acolo, din copilarie; el se exprima astfel pentru ca in acea perioada se manifesta sincer, liber, fara implicatiile constientei.

Cat despre visele de la inceput... deja cred ca ai aflat in atatia ani. Invatatorul si ingerul tau au fost langa tine atunci si ti-au lasat un mare dar: vindecarea. Fapt confirmat indirect de tine, ulterior. Apoi, lumanarea albastra - iarasi o veste buna pentru tine la acea vreme cand ti se indica si calea pe care trebuie sa o imbratisezi, a spiritualitatii, in care sa gasesti ceea ce cauti, sa te redefinesti, sa afli care este adevarata ta valoare si orientare, de fapt.

Daca nu ai aflat si ai ajuns deja acolo, inseamna ca trebuia sa lupti singur, sa afli singur care este drumul tau.

Nu uita, suntem mereu ajutati, ni se dau semne si mereu cineva de sus este langa noi. Suntem la un pas distanta de lumea lor, care va fi si a noastra, candva.

Cu drag, H.
harmony

Anterior

Înapoi la Comunicarea cu Sufletul