Inger pazitor, simplu mesager?

Discuţii legate de comunicarea cu Sufletul

Inger pazitor, simplu mesager?

Mesajde Ani » Lun, Aug 08 2005 9:16 pm

Eram intr-o zi intr-un magazin micut aproape de casa unde vanzatoarea este o doamna in varsta, care imi este o foarte buna prietena, si de cate ori ma intalnesc cu dansa imi da o stare de bine deosebita. Energetic este incarcata puternic pozitiv.

In perioada aceea eram foarte abatuta dupa un an de experiente ingrozitoare. Murise copilul meu cel mare, Andrei, apoi am incercat sa adopt un copil extraordinar tot baietel, care a murit din pacate si el din cauza neglijentei celor de la camin. Cautam pe cineva care sa fie din afara cercului de oameni in care imi desfasuram viata si care sa fie cat se poate de obiectiv.

In ziua aceea discutam cu doamna mea despre radiestezie, despre visele mele cu Andrei si la un moment dat a intrat un domn in varsta a carui prezenta am simtit-o foarte puternica, aproape ca n-am mai putut scoate nici un sunet. Mi-a acaparat total atentia. A spus doar atat: Puteti sa-mi vorbiti despre problemele dumneavoastra! Ca si cand l-as fi cunoscut de cand m-am nascut am inceput sa vorbesc cu el. 15 minute nu am mai vazut nimic altceva decat chipul lui si n-am mai perceput decat prezenta lui. M-a citit din cap pana in picioare si imi raspundea atat de firesc la tot ce ii povesteam si ma sfatuia, incat nu stiu ce sa cred. Mi-a pus mana pe umar si am simtit instantaneu ca mi-a cazut la picioare mototolita ca o haina veche toata tensiunea nervoasa, iar apoi mi-a pus mana pe cap si am simtit un sentiment de usurare apropiat de bucuria unui copil care descopera pentru prima oara un lucru nou.

A disparut acel om si cu greu mi-am revenit si am intrebat-o pe doamna daca l-a mai vazut vreodata sau daca a mai simtit asa ceva. Mi-a spus ca a fost un soc placut si pentru dansa prezenta acelui om. Nu a mai revenit niciodata pe acolo. Avea ochii albastrii ai ingerilor din icoane. Inca il mai caut! Macar cu gandul. :angel13:
Ani

Mesajde Mircea » Joi, Aug 11 2005 8:59 pm

Important este faptul ca ai primit ajutor in clipele grele. Nu cred ca are mare importanta ce fel de inger a fost. Putea fi chiar si un maestru spiritual. Uneori este extraordinar sa avem cui povesti evenimentele mai putin fericite din viata noastra.

Pace, lumina si iubire!
Mircea

Mesajde Ani » Joi, Feb 09 2006 8:52 am

Nu cred ca mi se va mai intampla vreodata. Eu cred ca se intampla asa ceva o singura data in viata. Atunci cand te afli la o rascuce de drumuri, moment in care trebuie sa te hotarasti pe ce drum vei merge mai departe. Eu atunci am ales. Eu sunt convinsa ca toti oamenii beneficiaza de asa ceva sub o forma sau alta. Toti suntem egali in fata Lui.

De multe ori mi se intampla sa treaca pe strada cineva, un individ sau o individa oarecare care baiguie ceva. Cand ma concentrez mai bine si reconstitui ceea ce a spus, imi dau seama cu stupoare ca e o prelungire a ceea ce gandeam eu. Nu e valabil chiar la oricine trece pe langa mine sa fie asa.
Ani

Mesajde Ani » Dum, Mar 19 2006 4:19 pm

Chiar in ziua de 9 februarie cand am raspuns aici, seara la 18.40 a plecat Teo, baiatul meu, la Domnul. Intrase deja in agonie de la 10.30, dar eu nu stiam sau nu vroiam sa stiu.
Ani

Mesajde Irina06 » Lun, Mar 20 2006 9:23 am

Of... nu am cuvinte... Ce pot sa-ti spun, Doamne odihneste-l in pace! Iar, tie, Putere sa treci peste toate! Acum sub chip de inger vegheaza supra ta, asupra voastra!

Dumnezeu sa-ti dea putere!
Irina
Irina06

Înapoi la Comunicarea cu Sufletul