Curs de Ascensiune

Meditaţii în grup, evenimente spirituale

Curs de Ascensiune

Mesajde Lucian » Mie, Feb 20 2008 8:15 pm

Doresc sa aduc in atentia tuturor cititorilor acestui forum posibilitatea de a participa la un curs de Ascensiune in orasul vostru. Ii rog pe cei care sunt interesati sa isi exprime dorinta de a lua parte la un curs intensiv si workshop de Ascensiune, acolo unde vor fi un numar suficient de persoane interesate, in care va fi prezentat modul in care puteti devenii maestrii Ascensionati si integrati in aceasta viata; cum sa va rafinati constiinta si sa depasiti ego-ul negativ in plan emotional si mental; meditatii conduse si de activare ascensionala; cum sa va sporiti coeficientul de Lumina Iubire si Putere divina; cum sa va protejati energetic cu lumina; cum sa va purificati de implanturi negative; cum sa invocati ajutorul Ierarhiei Spirituale Planetare si Cosmice pentru vindecare la toate nivelele si accelerarea ascensiunii; cum sa comunicati cu Dumnezeu si Maestrii chiar daca nu sunteti clarvazatori sau clarauditivi; cum sa pregatiti trupul si transformarea ADN-ului pentru ascensiune; ce sunt si care este importanta initierilor spirituale si integrate; ce sunt si cum se integreaza cele 7 si 12 raze; care este organizarea Ierarhiei Spirituale si multe altele.

Lucian, Romania Branch Leader I AM University
Lucian

Mesajde mszavai » Mie, Feb 20 2008 9:47 pm

Salutari draga Lucian,

Te felicit pentru intitiativa ta! As dori insa sa stiu daca aceste cursuri sunt gratuite. Sunt constienta de faptul ca fiecare dintre noi trebuie sa ne castigam existenta din punct de vedere material, insa consider ca E TIMPUL ca aceia dintre noi care dorim sa ne punem cu adevarat in serviciul celorlalti, sa putem face acest lucru neconditionat, pe toate planurile, inclusiv cel material.

I AM University a fost fondata de Dr. Joshua Stone care a venit cu initiativa de a organiza anual festivalul Wesak de la Muntele Shasta, corespondent festivalului Wesak (inchinat lui Budda) din Tibet, care are loc primavara, cand luna intra in Taur. Dupa moartea sa, proiectul a fost preluat de asistenta lui Gloria Excelsias. Stiu ca preturile taxate de Dr. Stone pentru serviciile sale (seminarii, carti, vanzari de casete, etc.) erau destul de piperate si ca a intrat in conflict cu artistii invitati sa participe la festival, vanzand creatiile acestora fara drept de copyright si bineinteles fara permisiunea lor.

Cu drag,
Monika
mszavai
Site Admin

Mesajde Lucian » Joi, Feb 21 2008 10:18 pm

Multumesc pentru felicitari. Exista in univers si in tot ce este un echilibru. Cand acest echilibru se strica, apar functionari defectuase la nivelul la care acestea se manifesta. In trupul fizic cauzeaza boli. In trupul mental si emotional cauzeaza probleme psihice si psihologice. In trupul sufletesc dezechilibre sufletesti. Aceste dezechilibre se reflecta in chakre. Exista un schimb de energie la orice nivel. Daca cineva da energie mai multa decat primeste, sau daca primeste mai mult decat, da constituie un dezechilibru.

In cazul lipselor materiale, a negarii energiei abundentei, problema este in imbalansul chakrei radacina Muladhara. Blocarea la nivel subconstient a curgerii abundentei in viata cuiva are cauza aici. Orice energie are un contrabalans. La fel ca toate in natura, si schimbul de energie intre oameni trebuie sa urmeze aceasai lege. Karma este un dezechilibru la nivel energetic subtil. Schimbul echitabil de energie este deci inscris in ordinea universala. O munca este normal sa fie rasplatita. Ideal ar fi si dorinta mea este sa pot face acest fel de munca doar cu recompensa recunostintei si a rezultatelor.

Este TIMPUL trezirii, transformarilor de constiinta si a reprogramarii mintii subconstiente. Acesta este rostul I AM University. Toate sufletele care vor sa Ascensioneze vor trebui sa treaca prin Planele Interioare I AM University. In prezent peste 10% din populatia globului face acest lucru chiar daca nu sunt constienti de asta. I AM University vine in intampinarea constientizarii din planul celor 3 dimensiuni pentru accelerarea procesului ascensional.

Joshua David Stone este presedintele I AM University in planele interioare.
El este acum si Cohanul Razei a doua, functie ocupata anterior in Ierarhia Spirituala de Lord Kuthumi. Aceste amanunte vorbesc despre el de la sine in fata oricaror calomnii.

in Lumina, Lucian
Lucian

Mesajde Arcangelo » Joi, Feb 21 2008 11:57 pm

Faptul ca cineva isi atribuie felurite calitati si titluri nu poate fi o dovada in favoarea sa. Bineinteles ca acele afirmatii ar putea fi calomnioase, dar, pana la dovezi, imi mentin rezerva.
Arcangelo

Mesajde mszavai » Vin, Feb 22 2008 12:09 am

Draga Lucian,

Sunt convinsa ca foarte multi dintre cititorii acestui site sunt familiari cu echilibrul care trebuie sa existe intre energia transmisa si cea primita. Banii si ei sunt o forma de energie, insa fac parte dintr-un sistem cat se poate de primitiv si pe care sper din tot sufletul sa il depasim cat mai curand cu putinta.

Noi, echipa de la Lucratorul, ne straduim sa fim un bun exemplu in acest sens. Pentru noi Iubirea, Recunostinta si Pretuirea pe care o primim in schimbul muncii noastre sunt o forma de rasplata cu mult superioara oricarui lucru material. Si crede-ma si noi ne confruntam cu greutati materiale (si nu numai) ca si ceilalti oameni. Pe deasupra, intretinem din resursele noastre toate cheltuielile legate de site.

Pentru a face aceasta munca, consideram ca nu este necesar sa cerem taxe semenilor nostri aflati la nevoie. Sacrificiile pe care le facem noi, echipa, ajung de multe ori sa fie supraomenesti si totusi ramanem FERMI in convingerea noastra ca pentru a crea o Noua Lume nu este suficient doar sa visam, sa ne imaginam, sau sa gandim, ci si SA ACTIONAM IN CONSECINTA!

In ceea ce il priveste pe Dr. Joshua Stone, te rog sa ma crezi, detin mai multe informatii si sunt familiara cu activitatea pe care a condus-o aici pe Pamant de mai mult timp decat tine. Despre pozitia pe care o el detine acum nu pot spune nici ca este adevarat, nici ca nu (informatia aceasta a fost transmisa tot de el prin channel), insa asta nu schimba cu nimic actiunile sale din timpul ultimei lui incarnari.

Te rog sa nu imi iei in nume de rau ca am spus toate acestea, insa este foarte interesant pentru mine sa vad cum Lucratorii in Lumina care ajung sa isi castige partial sau in totalitate existenta de pe urma acestei munci, seamana din ce in ce mai mult cu preotii care spun ca trebuie sa mergi la biserica ca sa vorbesti cu Dumnezeu, sa fi mantuit si ispasit de pacate, etc. si pentru asta bineinteles ca... TREBUIE SA PLATESTI!

Cu drag,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Vin, Feb 22 2008 12:16 am

Arcangelo,

In ceea ce priveste calomniile, iti pot spune ca eu cunosc toate aceste detalii chiar de la unul dintre artisti, Frederic Delarue, un suflet minunat si deosebit de altruist, care a fost extrem de intrigat de atitudinea materialista, si as spune eu lipsita de integritate, a Dr. Stone. In ceea ce priveste reactia acestuia la solicitarile artistului, cu regret spun, dar nu a fost deloc laudabila.

In acelasi timp, referitor la titluri, nu prea am inteles niciodata de ce Dr. Stone a dorit intotdeauna sa se prezinte sub acest titlu de doctor. Un Lucrator in Lumina nu prea da importanta la asemenea lucruri. Cel putin aceasta este parerea mea.
mszavai
Site Admin

Mesajde gabrielagai » Vin, Ian 09 2009 4:09 pm

Monika draga, sunt foarte mandra de tine, dovedesti inca o data sufletul altruist si plin de Lumina si Iubire cu care esti inzestrata! Si eu sunt de parere ca darurile lui Dumnezeu nu ar trebui vandute... dar din pacate sunt multi care isi cladesc averi dupa urma darurilor oferite de Creator pentru a arata lumii Maretia si Bunatatea Sa si nu spre imbogatirea lor personala.

Cu ceva timp in urma am citit Metoda lui Silva autorul (pentru cei care nu au citit-o) de la varsta de 6 ani a inceput sa se intretina singur. In timp a dezvoltat un program care sa permita fiecaruia sa-si activeze acele calitati asa numite paranormale. Ceea ce vreau sa spun insa este ca acest om nu a acceptat niciodata plata pentru serviciile sale, dimpotriva a suportat singur cheltuielile (ex. benzina consumata, etc) si intotdeauna banii cheltuiti i-au fost returnati sub diverse forme, ceea ce demonstreaza ca Tatal Divin nu-si uita niciodata copii! Un mare spirit a spus: Voi cei ce ati fost daruiti cu putere de sus aveti grija sa nu va trufiti si sa va atribuiti merite pe care nu le aveti, si de veti cere plata pentru ceea ce faceti, atunci aveti grija cui slujiti de fapt!
Fie ca intotdeauna Lumina si Iubirea sa invinga! :curcubeu: :ingeras:
gabrielagai

plati pentru suflet?

Mesajde ucenic » Joi, Mar 12 2009 11:40 am

De curand constientizata, am inceput sa caut pe internet, mai intai printre site-urile in limba engleza, metode, cai de a-mi amplifica perceptia sinelui. Avida, am gasit multe site-uri care ofereau diverse servicii de curatare spirituala, metode de meditatie, toate contra cost!! Aici pe lucratorul-in-lumina am gasit un articol al lui Toby Alexander, cu care am simtit ca rezonez si care mi-a explicat o parte din faza prin care trec. Am vizitat site-ul american si am vazut cu stupoare ca Toby Alexander ofera servicii spirituale contra unei sume de... minim 100 de dolari! Am ramas dezamagita si am respins imediat site-ul.

Cum ati spus si voi, lucrarea in lumina ar trebui facuta cu dragoste si fara taxe! Banii vor veni la noi atat cat ne trebuie, ca sa putem continua. Din pacate acum am ajuns sa resping site-uri, majoritatea americane. Va am pe voi aici si zilnic simt atractie pentru alte si alte capitole. Sunt sigura ca voi primi informatia treptat si la timpul potrivit, si nu ma mai grabesc. Sunt deseori tentata sa nu mai caut nimic, decat inlauntrul meu. Sper sa fiu corect calauzita si sa aleg mereu doar ce este bun pentru mine.

Revars peste voi dragostea mea, iubitii mei oameni!
ucenic

Înapoi la Acţiuni de grup