Protectie si vindecare

Meditaţii în grup, evenimente spirituale

Protectie si vindecare

Mesajde mszavai » Sâm, Feb 09 2008 10:03 am

Imagine

Pentru toti cei care aveti nevoie de protectie si/sau vindecare si doriti sa primiti ajutor de la ceilalti va puteti trece aici numele (poate fi doar numele de utilizator daca nu doriti sa va faceti public numele real) si daca se poate sa descrieti in cateva cuvinte problema pe care o aveti.

Doresc multa Armonie, Pace si Iubire tuturor!
monika

Ma adapostesc la sanul Celui Adevarat,
Cel Adevarat este realul meu sprijin,
Puterea Universului in mine!

---mantra---
mszavai
Site Admin

Ajutor!

Mesajde mszavai » Dum, Apr 20 2008 9:05 pm

Mihali Georgeta scrie:Imi cer scuze ca va trimit aici acest mesaj, dar am nevoie disperata de ajutor. Anul trecut in August am suferit o interventie chirurgicala, dupa care nu mai pot sa-mi revin; este adevarat am aproape 62 de ani, care totusi nu se vad ca aspect fizic si nici ca slabiciune, nu vreau sa spun cuvintul boala. Imi pierd foarte des echilibrul, dau din una in alta neexplicabil, lucruri care ma tin trei zile, dar partea mai grea este ca eu nu am astma dar fac foarte des crize si mai ales cind ies afara dupa citiva pasi nu mai am aer, obosesc, transpir foarte mult si din acel moment simt ca-mi pierd echilibrul.

Cu ani in urma si eu am ajutat oameni cu ajutorul divin, al Tatalui Ceresc si acum, va rog din suflet sa ma ajutati sa ma pot reechilibra, imi trebuie macar un impuls, ca dupa aceea sa-mi continui eu, prin bunavointa Divina autotratamentul.

Tuturor ca si Dumneavoastra, va doresc ca Dumnezeu sa va umple calea de pace, frumusete, armonie si lumina. Dumnezeu ne ofera, iar noi trebuie sa cream.

Cu multa dragoste si Lumina,
Georgeta Mihali - Satu Mare. Sarbatori Fericite!

mszavai
Site Admin

atacuri

Mesajde mszavai » Mie, Iul 30 2008 6:26 pm

amadora scrie:
Am certitudinea ca personal sunt supusa unor atacuri energetice, deoarece, practicand anume exercitii, am primit raspunsuri clare in aceasta directie :crybaby2 . Ma puteti ajuta? Cert este ca am nevoie de voi! :help :help :help

Va iubesc :love36
mszavai
Site Admin

Mesajde gabrielagai » Vin, Oct 10 2008 6:31 pm

Dragi Lucratori ai Luminii, va rog sa ma ajutati sa ies din intuneric, singura nu razbat sa ma lupt, dar impreuna cu voi va fi mai usor. Ma rog lui Dumnezeu sa imi dea putere si curaj de a merge pana la capat. Va rog sa va uniti rugaciunea cu a mea pentru a deveni cat mai puternica si a invinge intunericul. Fie ca Lumina sa invinga!

Va multumesc, Gabriela.
gabrielagai

ileana radu

Mesajde ileanaradu » Vin, Oct 17 2008 3:10 pm

Buna ziua. Eu inca nu am invatat sa folosesc bine cuvintele. Acum incep sa fiu foarte atenta la ele. Dar am inteles un lucru: ele pot face mult bine, dar si foarte mult rau.

In 2000 m-am imbonlavit de lupus eritematos sistemic, eram intr-o stare foarte rea, dar cu ajutorul bunului Dumnezeu mi-am revenit. Dar tot nu am gasit ce cautam, asa ca in 2002 am mers la bioenergie. Aici am fost sfatuita sa caut Lumina din interiorul meu, sa imi schimb atitudinea fata de cei din jur, sa devin calma si blanda, sa pot schimba lumea din jur prin atitudinea mea fata de ei.

Pentru ca am renuntat la tratament in 2004 s-a reactivat boala foarte puternic. Pe 16 decembrie eram internata in spital si am facut o pneumonie lupica. Atunci am facut cunostinta cu Fiintele de Lumina. Ele au facut ca analizele sa se normalizeze in 3 zile, de nici doctorii nu au stiut cum sa explice asta. A fost cea mai frumoasa noapte din viata mea si cel mai frumos Craciun. Dar timpul trece si eu eram tare singura, pentru ca la bioenergie nu am mai avut voie sa merg. Acum ca v-am gasit pe Voi ma simt mai bine.

IUBIRE, LUMINA SI PACE!
ileanaradu

buna seara

Mesajde ileanaradu » Vin, Dec 12 2008 5:28 pm

Dragii mei Lucratori, vreau sa va spun ca din momentul in care am postat la voi pe forum povestea mea, viata mi s-a schimbat radical. Nu ma refer doar la starea sanatatii, care este foarte buna, ci la starea mea, in general. Parca am devenit un alt om: mai deschis, mai iubitor, mai calm si mult mai fericit. Parca toata lumea este a mea.

Va multumesc din suflet si va transmit toata iubirea mea!!!
ileana

IUBIRE, LUMINA, PACE
ileanaradu

Mesajde mszavai » Sâm, Dec 13 2008 2:45 am

Minunata veste!!! Ne bucuram!!! :cheer:
mszavai
Site Admin

am nevoie de protectie

Mesajde ucenic » Mie, Mar 11 2009 9:00 pm

In momentul de fata ma simt ca in poezia lui Nichita Stanescu, ca un adolescent care invata mersul pe valuri, in picioare. Abia de curand constientizata, nu stiu unde am fost pana acum, oricum foarte departe de ACASA... Caut in mine Lumina, stiu ca trebuie sa astept sa mi se reveleze menirea, dar am nevoie de protectie. Observ ca inca mai sunt vulnerabila la atacuri de energie joasa. Ajutati-ma sa invat sa ma protejez, va multumesc din suflet!

Imprastii iubire in jur, din toata inima mea!
Va iubesc, fiinte minunate de lumina!
ucenic

Buna ziua la toata lumea. Va rog sa imi cititi mesajul.

Mesajde mszavai » Mar, Mai 05 2009 8:36 pm

sergiu25bc scrie:Sunt nou pe acest site. Sunt din Bacau si as dori daca puteti sa ma ajutati si pe mine, sa ma protejez... o mana de ajutor nu face rau, fiind abia la inceput.

De multe ori vad, atunci cand ma culc, cum imi las corpul in urma si zbor foarte sus... vad blocuri, masini, copaci... ajung undeva sus si acolo nu pot sa trec mai departe. Cant in timp ce zbor. Sincer nu stiu ce poate fi, asta ma sperie putin. Uneori am vazut in vis anumite lucruri care mai apoi s-au intamplat si a inceput putin sa imi fie teama. Va rog foarte mult daca ma puteti ajuta si pe mine... sper sa ma puteti ajuta.

Va urez la toata lumea o zi buna in continuare. :confused5

mszavai
Site Admin

un biet sufletel

Mesajde mszavai » Dum, Mai 17 2009 7:31 am

lou scrie::crybaby2 Sunt si eu un biet sufletel care isi cauta drumul spre casa si se pare ca undeva m-am ratacit pentru ca imprejurul meu se afla doar intuneric. Lumina la capatul tunelului nu o vad, dar stiu ca exista pentru ca o simt. O simt acolo in adancul sufetelului meu si de aceea va cer ajutor prin intentiile voastre sa imi gasesc si eu drumul spre casuta mea.

Iubirea divina fie in sufletele tuturor. :heart35

mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Joi, Oct 22 2009 8:03 pm

Elena scrie:Buna ziua,

Sunt Elena din Brasov si v-as ruga daca ma puteti ajuta cu energie, cum puteti. Am o stare ff rea in cap, am frici de univers care-mi creaza atacuri de panica. Daca puteti sa-mi faceti o echilibrare energetica, psihica, mentala. Sunt o femeie normala, lucrez in invatamant, dar am uneori aceste frici care-mi dau tremuraturi si o incetosare a mintii.

Va multumesc.

mszavai
Site Admin

Mesajde catani1969 » Joi, Noi 26 2009 11:52 am

Am mare nevoie de ajutorul vostru, familia mea este atacata de intuneric. Am o vecina care practica magia neagra. Sotia mea s-a certat cu ea acum cativa ani cu ea si de atunci nimic nu mai functioneaza normal in viata noastra: apar certuri din senin, banii se "volatizeaza" pur si simplu (am "trecut" pe langa sume importante de bani), orice incerc sa fac pentru bunastarea familiei mele se loveste de un baraj invizibil, etc. Un preot ne-a sfatuit sa ne mutam, dar nu ne permitem. Va rog sa ne ajutati cat se poate de repede. Va multumesc din suflet. :love36
catani1969

Mesajde Anamaria » Mie, Mai 12 2010 8:43 pm

Am nevoie de lumina

Va rog frumos, daca ati putea trimite lumina si spre inima mea. De cateva luni trec printr-o depresie puternica si nu mai reusesc sa ma vindec de una singura. Am nevoie de vindecare si m-am gandit ca apeland la voi o sa reusesc acest lucru. Va multumesc enorm si sper ca ma puteti ajuta.

Surcel Anamaria
Anamaria

Pentru Anamaria

Mesajde DARA » Mar, Mai 18 2010 9:19 pm

Scumpa Anamaria, :love21 este o perioada mai deosebita pentru planeta noastra (dupa cum vezi atatea fenomene meteo si nu numai) si implicit si pentru noi oamenii, de aceea resimti mai acut toate aceste energii. Tot ce ai nevoie se gaseste in minunatul tau suflet, pentru ca fiecare dintre noi suntem o copie a universului in miniatura. Incearca sa stai cat mai mult in natura, sa iti rezervi mai mult timp pentru odihna personala, ca sa poti sa porti un dialog cu tine insuti si spune-ti cu convingere urmatoarele:

♥ EU SUNT LUMINA DIVINA
    ♥ EU SUNT IUBIRE NECONDITIONATA
    ♥ EU SUNT ABUNDENTA DIVINA
    ♥ EU SUNT SANATATE PERFECTA
    ♥ EU SUNT CREDINTA
    ♥ EU SUNT RABDARE
    ♥ EU SUNT COMPASIUNE
    ♥ EU SUNT INTELIGENTA DIVINA
    ♥ EU SUNT PUTERE
    ♥ EU SUNT INTELEPCIUNE
    ♥ EU SUNT VOINTA
    ♥ EU SUNT PACE
    ♥ EU SUNT ARMONIE
    ♥ EU SUNT FRUMUSETE
    ♥ EU SUNT BUCURIE
    ♥ EU SUNT POTENTIAL INFINIT
    ♥ EU SUNT TOATE ACESTEA!

Cu iubire infinia! :soare:
DARA.
DARA

Ganduri bune si indrumare pentru gasirea raspunsurilor

Mesajde mszavai » Joi, Mar 22 2012 12:44 am

anilad scrie:Buna seara,

Va rog sa ma sustineti in rugaciunea mea pentru:

✫ Mama mea, Samziana, care in ultima vreme este incercata de dureri fizice care nu isi gasesc alinare cu tratamentele conventionale. A fost diagnosticata cu polipi la stomac si are dureri mari de stomac. Are si probleme cu tiroida, noduli la san, o fiere care nu o ajuta, vitiligo, o boala care cred ca i-a schimbat relatia si comunicarea cu cei din jur si o afecteaza foarte mult. A urmat MULTE tratamente pentru vitiligo si in vara asta cred ca a luat niste pastile care s-ar putea sa-i fi afectat sanatatea generala.

✫ Soacra mea, Maria Marcela, a fost diagnosticata cu cancer la san, in urma unei formatiuni la san care i-a aparut peste noapte. Desi i-a fost recomandata chimioterapia, nu a urmat calea conventionala, ci tine regim strict de cateva luni, a facut si bioterapie, ia si suplimente alimentare recomandate. Starea generala pare sa fie buna, insa nodulul nu s-a retras.

✫ Sora mea, Diana Nicoleta, care trece de multa vreme prin incercari pe toate planurile, financiar, personal, de sanatate. Are noduli la san, la peste 20 de ani a facut varicela. Are mereu probleme sau ii apar situatii in viata care o fac sa se catalogheze ca 'ghinionista'. Refuza tratamentele naturiste si se neglijeaza de multe ori pe sine.

✫ Sora mea, Claudia Laura, care isi doreste mult un copil si a facut tratamente, dar nu a reusit pana acum.

Va MULTUMESC din suflet!
Lumina, Iubire, Armonie sa avem cu totii!

mszavai
Site Admin

Următorul

Înapoi la Acţiuni de grup