DANSUL UNIVERSAL AL UMANITATII (*ANUNT*)

Meditaţii în grup, evenimente spirituale

DANSUL UNIVERSAL AL UMANITATII (*ANUNT*)

Mesajde mszavai » Dum, Noi 15 2020 1:40 am

Imagine

Iubiti prieteni,

Anul 2020 s-a dovedit intr-adevar un an deosebit de transformator atat la nivel individual cat si la nivel colectiv, ca Umanitate.

Pe masura ce lucrurile s-au asezat in matca, iar Realitatea se restructureaza multi-dimensional atat in exterior, cat si in interiorul nostru, al fiecaruia, va invit sa sarbatoriti alaturi de mine MONUMENTALELE TRANSFORMARI prin care am trecut cu totii in aceasta perioada.

20 MARTIE 2021

INCEPUTUL UNUI NOU AN SOLAR

Pe data de 20 martie 2021, ora 20:00 ora Romaniei, organizez un DANS, aici, la mine acasa, si va invit sa participati alaturi de mine de acolo, de unde va aflati, prin intermediul partenerului nostru de drum, Inteligenta Tehnica/ Artificiala.

Eu locuiesc in Statele Unite si deci va fi o diferenta de fus orar, deasemenea pe 14 martie in Statele Unite trecem la ora de vara.

Conexiunea va fi facuta pe Zoom si un link va fi postat ulterior, la fel si detaliile necesare (pana atunci va las in compania Tenorilor si a Laurei Bretan).

TRADUCERE IN ROMANA

https://www.tenorsmusic.com/

Va multumesc ca mi-ati fost alaturi si parteneri de drum, intr-o calatorie unica, care a fost calatoria noastra de OM, pe Planeta Pamant.

Asa cum ne pregatim pentru a incheia nu doar Calatoria Planetara, dar si cea Universala,

INTREAGA CREATIE CELEBREAZA!

Si este timpul ca si noi sa ne contopim Esenta in aceasta

UNIVERSALA CELEBRARE - A VIETII, A LUMINII, A EXPLOZIEI DE A FI!

Cu deosebita Dragoste si vesnica Pretuire,

A Voastra, Eterna,
monika
mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Sâm, Feb 20 2021 3:34 am

SA NE AMINTIM DE UNDE VENIM...

Galaxia Andromeda
mszavai
Site Admin

MUZICA DANS

Mesajde mszavai » Mie, Mar 03 2021 8:44 pm

.
Imagine

LEO ROJAS ALBUM

1. El condor pasa (Condorul in zbor - fara limite)
2. The last of the mohicans (Ultimul mohican)
3. Son of Ecuador (Fiul Ecuadorului)
4. Farewell (Ramas bun)
5. The lonely shepperd (Pastorul singuratic)
6. Little silverstar (Steluta argintie)
7. Now I feel alive (Sunt plin de viata)
8. Song to Mother Earth (Cantec Mamei Pamant)
9. Chaski (Mesager)
10. My immortal (Nemuritor)

Minunatul Leo Rojas este artistul pe care l-am ales pentru celebrarea acestui moment si este muzica pe care voi dansa!!!

Va recomand sa descarcati albumul video:

• Dati play la video

• faceti clic dreapta pe video si selectati "Save video as..."
    • sau faceti clic pe cele 3 puncte de meniu (jos dreapta) si selectati "Download"

Astfel veti putea folosi albumul de muzica in timpul conexiunii Zoom, in cazul in care fundalul sonor transmis de la mine, in direct, nu va fi suficient de clar.
mszavai
Site Admin

EVENIMENT SAPTAMANAL

Mesajde mszavai » Vin, Mar 26 2021 12:16 am

Evenimentul ce a avut loc pe data de 20 martie 2021 a facilitat deschiderea PORTALULUI prin care Umanitatea a pasit, literalmente, in VIITOR.

Am vorbit despre aceste energii in mesajul din mai 2020, intitulat VIITORUL ESTE AICI.

Cei care ati participat la evenimentul din 20 martie 2021, fie conectati in direct, fie nu, ati fost cei care ati facilitat, in mod activ, acest proces si va multumesc ca mi-ati fost alaturi.

Doresc sa organizez SAPTAMANAL aceste evenimente pe Zoom (detalii legate de Zoom in mesajul de mai jos).

La unele dintre evenimente voi dansa, la altele nu, in functie de energiile pe care le traversam. Aceste evenimente se doresc a fi niste momente simple, in care putem doar fi, si in care putem fi impreuna. Vom fi dincolo de cuvinte si ne vom conecta prin intermediul muzicii. Puteti dansa daca doriti, puteti fi prezenti pe video daca doriti - sunteti liberi sa fiti exact cum doriti sa fiti.

mszavai
Site Admin

Mongolia (video)

Mesajde mszavai » Vin, Mar 26 2021 1:03 am

.
Imagine
mszavai
Site Admin

Sa ne amintim... RESPIRATIA

Mesajde mszavai » Vin, Mar 26 2021 11:47 pm

Respiratia cuprinde 3 etape:

• inspir
  • pauza (tinut repiratie)
  • expir
Imagine

Tinutul respiratiei este:

• jumatatea pasiva a procesului de respiratie, inspir-expir fiind partea activa
  • yin in procesul de yin-yang al respiratiei
  • partea tacuta a respiratiei

La aceste intalniri ne vom re-aminti si vom practica Adevarata Respiratie.

Asa cum veti viziona videoclipul cu fundal muzical pe care il voi transmite in direct, va recomand sa va concentrati atentia asupra respiratiei:

• inpir
  • PAUZA (tinut respiratia 2 sec sau mai mult)
  • expir

Va recomand ca inainte de eveniment sa faceti un dus si prin energia APEI sa va conectati cu Mama.

Deasemenea va recomand sa aduceti la intalnire cele 4 ELEMENTE sub forma:

• APA - din care sa puteti bea
  • PAMANT - in apa de baut adaugati putina sare sau orice alta forma naturala de minerale
  • AER - respiratia
  • FOC - o lumanare aprinsa (daca nu aveti lumanare, folositi Focul Interior pentru a reuni cele 4 elemente)
mszavai
Site Admin

INVITATIE

Mesajde mszavai » Sâm, Apr 03 2021 8:40 pm

Sunteti invitati sa participati la urmatorul eveniment:
DANSUL UNIVERSAL AL UMANITATII

Data: Sambata 17 Aprilie 2021
Ora Romaniei: 20:00
Durata: 1 ora

EVENIMENT ZOOM
https://us02web.zoom.us/j/89397696787?p ... ZzQVRNdz09

Meeting ID: 893 9769 6787
Passcode: 734647

Pentru cei care nu ati folosit pana acum Zoom il puteti instala folosind link-urile de mai jos.

• Utilizatori Windows https://zoom.us/download#chrome_ext
• Utilizatori Android (etc) : https://zoom.us/download#mobile_app

Camera virtuala de Zoom va putea fi accesata cu 15 minute inaintea evenimentului, respectiv la ora 19:45.

CONVERTOR FUS ORAR
mszavai
Site Admin

SA REDEVENIM COPII!

Mesajde mszavai » Lun, Apr 05 2021 9:41 pm

La intalnirea de sambata 17 Aprilie ne vom reaminti SIMPLITATEA vietii si BUCURIA de a fi.

Va recomand ca pe parcursul vizionarii sa respirati urmand indicatiile anterioare (inspir - pauza cateva secunde - expir) si in plus, sa respirati usor pe gura spunand Ahhhh...

Sunt fericita sa fim din nou impreuna!
Pe curand!

REVENITI LA ACEASTA PAGINA IN CAZUL IN CARE VOR FI PROBLEME TEHNICE CU TRANSMISIUNEA IN DIRECT.
UN LINK LA VIDEOCLIP VA FI POSTAT ULTERIOR.
mszavai
Site Admin

Înapoi la Acţiuni de grup