Documentare

Discuții pe teme de metafizică și ezoterism

Documentare

Mesajde mszavai » Mie, Feb 18 2009 8:22 pm

Mesaj din partea Darei:

Va invit sa vizionati filmul de exceptie HOME!

HOME, un film al carui actor principal este mediul inconjurator, a fost lansat pe 5 iunie 2009 si vine sa sprijine un efort global de a informa, dar si de a incuraja oamenii sa actioneze pana nu va fi prea tarziu - planeta noastra are nevoie de ajutorul nostru.

Filmul regizat de Yann Arthus-Bertrand si produs de Luc Besson este o invitatie pentru oamenii din toate colturile planetei sa descopere bogatia si diversitatea din jurul nostru in timp ce invata despre chestiunile sociale si problemele mediului inconjurator.

In premiera mondiala, filmul HOME a fost lansat gratuit, in aceeasi zi, in toata lumea, simultan pe toate mediile pentru a atinge cat mai multi oameni si pentru a-i avertiza asupra pericolului inspre care se indreapta omenirea datorita epuizarii resurselor precum apa si petrolul, datorita incalzirii globale, suprapopulatiei, crizei alimentelor si a migratiei globale.

Filmul a fost realizat cu o tehnologie moderna de ultima ora - toate cadrele sunt filmate din aer, iar echipa filmului a vizitat peste 50 de tari pentru a ne oferi o imagine planetara.

Muzica filmului HOME este un sentiment extraordinar oferit de Armand Amar. O muzica sincera care acompaniaza, zboara, dezvaluie emotii profunde si care completeaza povestea spusa de filmul lui Yann Arthus-Bertrand.

Armand Amar a realizat mai multe calatorii pentru a inregistra coloana sonora a acestui film impreuna cu Orchestra Simfonica din Budapesta si cu Ansamblul de Percutie din Shanghai. Coloana sonora prezinta cantece si instrumente de pe mai multe continente (Mongolia, Armenia, Iran, etc). Imaginile spun o parte a povestii, naratorul transmite mesajul fimului, insa muzica reuseste sa combine totul intr-o simfonie armonioasa.

Cu iubire infinita! :starspin
DARA.
mszavai
Site Admin

Mesajde mszavai » Joi, Iun 30 2011 3:56 am

Trezirea la punctul zero

Desi creat in 1996 acest documentar este EXTRAORDINAR, ca si spiritul care l-a creat Gregg Braden.

Noua Biologie - Bruce Lipton

My stroke of Insight - Jill Bolte Taylor

Iluzie si realitate

mszavai
Site Admin

documentare

Mesajde coremi » Joi, Iun 30 2011 3:07 pm

coremi

THRIVE: What on Earth will it take?

Mesajde mszavai » Dum, Oct 02 2011 10:15 am

http://thrivemovement.com
http://antiiluzii.blogspot.com - romana

triple2x2 scrie:Un documentar foarte bine realizat si structurat, dezvaluie pas cu pas pe intelesul tuturor.
mszavai
Site Admin

Înapoi la Metafizică și ezoterism